V USA spustil Facebook podcasty a audio miestnosti na štýl Clubhouse

ZDROJ | Facebook

Iba pred pár dňami sme informovali, že Spotify spúšťa svoju verziu služby Clubhouse a už je tu aj Facebook s podobným krokom. Najväčšia sociálna sieť navyše integruje aj podcasty.

Hovorené slovo zažíva zlaté časy. Každý počúva podcasty, rôzne druhy interview a najnovšie debaty na sociálnej sieti Clubhouse. Facebook na tieto trendy reaguje a integruje ich do svojej sociálnej siete.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siAko sa prihlásiť do novej exkluzívnej sociálnej siete Clubhouse?

Ako informuje portál Techcrunch, v USA bola pre iOS zariadenia spustená služba Audio Rooms, ktorá je dostupná pre niektoré verejne známe osoby a vybrané Facebook skupiny. Facebook tiež debutuje s integráciou podcastov.

Aby sa zabránilo zneužitiu zo strany falošných účtov, Audio Rooms bude dostupné iba pre overené osoby a zatiaľ iba niektoré skupiny. Audio Rooms funguje na rovnakom princípe ako sociálna sieť Clubhouse, v rámci ktorej môžete vytvárať miestnosti, kde môžete debatovať s ostatnými záujemcami alebo jednoducho rečniť na nejakú tému a prepojiť sa s ďalšími ľuďmi. Zaujímavosťou tiež je možnosť zbierať peniaze v rámci audio miestností.

ZDROJ | Facebook

Momentálne sa nové služby iba testujú, no postupne by mali byť dostupné pre širšie skupiny ľudí na sociálnej sieti Facebook. Počúvať podcasty a Audio Rooms však budú môcť už všetci používatelia Facebooku v USA tento týždeň.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siSpotify spúšťa Greenroom, konkurenta pre Clubhouse

Podcasty sa budú na sociálnej sieti prehrávať cez integrovaný RSS prehrávač. Postupne by tiež mali pribudnúť možnosti zdieľania krátkych klipov z podcastov, ktoré budete počúvať.

ZDROJ | Facebook

Facebook sa tak opäť snaží prepájať svoje komunity aj formou audio zábavy a nových foriem programov. Dostupnosť v ďalších krajinách by mala nasledovať v najbližších mesiacoch.

ZdrojTechcrunch

Komentáre k článku