Zapíše sa 10 nových soundbarov od Samsungu do Guinnessovej knihy rekordov?

ZDROJ | Samsung

Nevieme či ide o náhodu, alebo zámer, ale faktom ostáva, že Samsung je už desať rokov na prvom mieste v počte predaných soundbarov. Práve takýto okrúhly počet nových modelov prináša na tento rok.

ZDROJ | Samsung

Soundbary sú dostupné v troch rôznych modelových radách. Prémiová sária Q s piatimi modelmi prináša okrem špičkového zvuku aj perfektné prepojenie s QLED televízormi. Nasledujú tri modely T a dva modely série S.

Soundbary Q série

ZDROJ | Samsung

Soundbary série Q ponúkajú vďaka funkcii Q Symphony a prepojeniu s reproduktormi v tohtoročných modeloch QLED TV nekompromisný 3D zvuk, ktorý sleduje pohyb (OTS) vo všetkých rovinách. Zvukové systémy pasujú k nohám televízora a nezasahujú do obrazovky. Vďaka novému Acoustic dizajnu môžete skutočne vidieť, odkiaľ zvuk vychádza.

ZDROJ | Samsung

Nový Acoustic Beam 2.0 je posunutý dopredu, zvuk sa teraz neodráža od obrazovky. Dokáže sprostredkovať širší frekvenčný rozsah.

Pri prehrávaní hudby zo smartfónu cez soundbar ju umelá inteligencia zanalyzuje a na televízore zobrazí vizuálny efekt, ktorý sa k nej hodí. Vďaka podpore True Dolby Atmos, DTS: X si môžete užiť priestorový zvuk, ktorý sa pohybuje okolo vás, aj nad hlavami a vytvára 360° efekt.

Filmový zážitok dostane iný rozmer s filmami ozvučených v Dolby Atmos, prehrávať sa dajú z blu-ray diskov, cez streamovacie služby (Netflix, Amazon Prime a podobne). HDMI eARC konektivita umožňuje počúvať hudby a filmy z rôznych zariadení v bezstratovej „Atmos“ kvalite zvuku.

Odporúčaná cena soundbaru Q800T s 3.1.2-kanálovým zvukom, Dolby Atmos, DTS: X a 8″ bezdrôtovým subwooferom je 699 eur.

Soundbar Q800T.ZDROJ | Samsung

Model Q70T s 3.1.2-kanálovým zvukom, Dolby Atmos, DTS: X a 6,5″ bezdrôtovým subwooferom vás vyjde na 589 eur.

Soundbar Q70T.ZDROJ | Samsung

Q60T s 5.1-kanálovým zvukom a 6,5″ bezdrôtovým subwooferom vás vyjde na 449 eur.

Soundbar Q60T.ZDROJ | Samsung

Pozrite siNový soundbar od Sony má Dolby Atmos a vertikálny priestorový zvuk

ZDROJ | Samsung

Soundbary T série

ZDROJ | Samsung

T séria poteší herným režimom Game Mode aj náruživých hráčov. Prichádzajú s kompaktným vzhľadom a hlavne vynikajúcim zvukom. Priestorový zvuk sa dostane k poslucháčom aj v horizontálnej rovine vďaka DTS Virtual: X.

Prostredníctvom Bluetooth multi-pripojenia je možné k zvukovému systému bezdrôtovo pripojiť dve zariadenia naraz, funkcia Game Mode sa postará o automatické nastavenie a optimalizovanie zvuku zvuk počas hrania hier.

Používatelia si môžu vybrať z troch modelov, pričom každý z nich je vybavený 6,5″ subwooferom. Samsung T650 ponúka 3.1-kanálový zvuk, jeho cena je 349 eur.

Soundbar T650.ZDROJ | Samsung

Samsung T550 má 2.1-kanálový zvuk, predáva sa za 269 eur.

Soundbar T550.ZDROJ | Samsung

Samsung T450 ponúka 2.1-kanálový zvuk, vyjde na príjemných 199 eur.

Soundbar T450.ZDROJ | Samsung

Soundbary S série

ZDROJ | Samsung

Táto lifestylová séria poteší aj nežnejšie polovičky, soundbary série S totiž výborne splývajú s interiérom. Systém je vybavený bočnými hornovými reproduktormi a technológiou Acoustic Beam, tá prenesie kvalitný a prirodzený zvuk vhodný nielen pre sledovanie filmov, ale aj počúvanie hudby.

Povrch soundbaru tvorí prémiová textília od firmy Kvadrat, na výber je v čiernom a šedom prevedení. Soundbar S60T ponúka 4.0-kanálový zvuk, predáva sa za 349 eur. Soundbar S40T má 2.0-kanálový zvuk, jeho cena je 199 eur.

Soundbar S60T.ZDROJ | Samsung

Pre lepšie podanie basov a dokonalejší filmový zážitok si môžu poslucháči dokúpiť subwoofer W500 za 299 eur.

ZDROJ | Samsung

Zatiaľ nie je jasné, či sa Samsungu podarí zápis do Knihy rekordov, ale predstaviť desať nových soundbarov rozhodne patrí medzi pozoruhodný počin. Pre používateľa to znamená väčší výber, čo je len a len dobre.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku