Zachránia vás a postarajú sa o pohodlnú cestu na dovolenku alebo výlet

ZDROJ | Qilin's prance Filmmaker/Shutterstock.com

Rozhodli ste sa, že toto leto už dovolenku nevynecháte, pretože vaše unavené telo a organizmus ten nápor a tlak  jednoducho nezvládajú? V dnešnom modernom svete sme nútení žiť podľa stanovených pravidiel. Veľa pracujeme, zle sa pritom stravujeme a málo odpočívame. Výsledkom je podráždenosť, neustála únava a dlhotrvajúca depresia.

Dovolenka, odpočinok a zmena prostredia by to mohli všetko napraviť. Otázkou zostáva, kam na bezpečný výlet? Exotické destinácie svietia na mape červenou farbou, takže jediným možným spôsobom cestovania zostáva vaše vlastné auto, ktoré treba na dlhú trasu poriadne pripraviť.

Zodpovedný majiteľ vozidla má svoje auto vždy v perfektnom technickom stave a v kufri sa nachádza celá súprava nevyhnutných vecí. Ale aj skúsení vodiči niekedy potrebujú radu, ako správne pripraviť auto na dlhú cestu.

My máme pre vás špeciálne deflektory okien a ďalšie zaujímaví tipy, ktoré by vám mohli v plnení tohto cieľa pomôcť a postarať sa tak o príjemnú a ničím nerušenú cestu na dovolenku.

Kvalitná ochrana tela

Mnohí z nás sa pre zápchy na dovolenkovej ceste rozhodnú vymeniť štyri kolesá za dve. Motorka je v mnohých ohľadoch pohodlnejšia. Ide však o riešenie maximálne pre dvoch ľudí, bez možnosti vziať si so sebou veľa batožiny. Moderné tričko v zabudovanom batožinovom priestore motorky ale predsa veľa miesta nezaberie.

S tričkom si však vystačíte na slnkom rozpálenej pláži alebo pri vode. Počas cesty na motorke treba myslieť na ochranu tela pevnejším oblečením, pretože iné zabezpečenie na tomto dopravnom prostriedku nie je a telo je tak vystavené nielen vplyvu poveternostných podmienok, ale aj vysokej rýchlosti. Bez kvalitnej prilby na motorku preto žiadny výlet nepodnikajte.

ZDROJ | ORION PRODUCTION/Shutterstock.com

Lepšie brzdové kotúče

Brzdy sú najdôležitejšou a najviac namáhanou časťou auta. Pri dlhej ceste do niekoľko tisíc kilometrov vzdialeného regiónu to platí dvojnásobne. Určite sa vám preto vyplatí pred štartom prekontrolovať a poprípade použiť nové a možno ešte lepšie brzdové kotúče, na ktoré sa môžete v kritických situáciách spoľahnúť.

Náhradné diely a náradie

Počas dlhej cesty autom vás môže „postretnúť“ všeličo. Príprava na rôzne situácie sa preto cení tiež. Potrebné náhradné diely a náradie takouto prevenciou sú. A aj keď nie ste veľmi zbehlí v štruktúre vozidla, disponovanie takýmito doplnkami vám výrazne uľahčí neplánované opravy.

Oceniť v kufri auta alebo na palubnej doske môžete aj navigáciu, nabíjačku pre mobilné telefóny alebo chladiacu tašku. V cudzine sa vám možno zíde zásoba pitnej vody a počas dažďa v úvode spomínané deflektory okien, vďaka ktorým nebudete ovplyvnení vetrom ani zrážkami.

Komentáre k článku