Yamaha predstavila špičkové receivery série Aventage pre rok 2021

ZDROJ | Yamaha

Je tomu už 10 rokov, čo Yamaha predstavila nový AV prijímač – Aventage. Odvtedy si tieto modely držia svoju nadštandardnú kvalitu a prinášajú okrem solídneho výkonu aj moderný zvuk do domácnosti.

Nová séria pokračuje v tejto tradícii. Tri najnovšie modely Aventage ponúknu veľký počet HDMI 2.1 vstupov s podporou 8K60 a 4K120, každý so siedmimi vstupmi (!). Poslucháči si budú môcť užiť kinozážitok, na svoje si prídu aj hráči.

ZDROJ | Yamaha

Nové AV prijímače si budete môcť vybrať z troch modelov: RX-A8A, RX-A6A a RX-A4A. Všetky prinášajú moderný vzhľad s úplne novým LCD displejom, otočný ovládač jog dial a dotykové tlačidlá. Receivery sa budú dodávať s mikrofónom na analýzu akustiky miestnosti a kalibráciu zvukového výstupu.

Pozrite siYamaha predstavuje strednú triedu pre domáce kino a Hi-Fi na tento rok

Na top vychytávky si však budete musieť počkať, tie dorazia až v aktualizáciách počas roka. Pôjde o funkcie HDMI 2.1 4K/120Hz, 8K/60Hz, variabilnú obnovovaciu frekvenciu (VRR), automatický režim s nízkou latenciou (ALLM), rýchly prenos obrázkov (QFT) a rýchle prepínanie médií (QMS).

Yamaha RX-A8A

ZDROJ | Yamaha

Top model ponúka 11,2-kanálový, 150-wattový AV prijímač so zónou 2, 3 a 4. Video v rozlíšení 4K/120 fps a 8K/60 fps HDMI a HDR10 + (s aktualizáciou počas roka) s HDCP 2.3 a eARC (7 vstupov a 3 výstupy).

Tešiť sa môžete na Dolby Atmos s virtualizáciou Dolby Atmos Height a DTS: X s Cinema DSP HD3. Priestorový zvuk prináša AI, ktorá automaticky optimalizuje zvuk a efekty v reálnom čase.

Z ďalšej konektivity nechýba Wi-Fi, Bluetooth, viacpriestorový zvuk MusicCast, AirPlay 2, Spotify Connect. Receiver podporuje hlasové ovládanie cez Amazon Alexa, Siri (cez AirPlay 2) a Google Assistant.

Používatelia hudobných služieb tu nájdu natívnu podporu Amazon Music HD, Deezer, Tidal, Spotify, Pandora, SiriusXM, Napster a Qobuz.

Yamaha RX-A6A

ZDROJ | Yamaha

Yamaha RX-A6A má 9,2-kanálový (s 11,2-kanálovým spracovaním) 150-wattový priestorový zvuk so zónou 2, 3 a 4. Aj tu môžete využiť video v rozlíšení 4K/120 fps a 8K/60 fps HDMI a HDR10 + (s aktualizáciou počas roka) s HDCP 2.3 a eARC (7 vstupov a 3 výstupy).

Nechýba Dolby Atmos s virtualizáciou Dolby Atmos Height a DTS: X s Cinema DSP HD3. O optimalizáciu priestorového zvuku a efekty sa stará AI.

Receiver podporuje hlasové ovládanie cez Amazon Alexa, Siri (cez AirPlay 2), Google Assistant a známe hudobné služby Amazon Music HD, Deezer, Tidal, Spotify, Pandora, SiriusXM, Napster či Qobuz.

Yamaha RX-A4A

ZDROJ | Yamaha

Yamaha RX-A4A má 7,2-kanálový 110-wattový výkonný priestorový zvuk so zónou 2 4K/120 fps a 8K/60 HDMI a HDR10 + (s neskoršou aktualizáciou) s HDCP 2.3 a eARC (7 vstupov a 3 výstupy), Dolby Atmos s virtualizáciou Dolby Atmos Height a DTS: X ® s CINEMA DSP HD3.

Aj tu pomáha so zvukom umelá inteligencia, k zariadeniu sa pripojíte cez Wi-Fi, Bluetooth, MusicCast, AirPlay 2 a Spotify Connect. Spoľahnúť sa môžete aj na hlasové ovládanie (Alexa, Assistamt a Siri) či hudobné služby ako pri predchádzajúcich modeloch.

Yamaha RX-A8A-3 zo zadnej strany ponúkne naozaj úchvatný pohľad.ZDROJ | Yamaha

„V roku 2010 uviedli na trh našu vlajkovú loď série Aventage. Teraz sme ju od základov prepracovali a zmenili očakávania toho, čo je možné, aby sa AV prijímač v modernej domácnosti nestratil,“ uviedol Alex Sadeghian, riaditeľ divízie spotrebiteľa. „Nové AV prijímače Aventage nielenže držia krok s novými technológiami – napríklad s najnovšími hernými konzolami a stúpajúcim rozlíšením televíznych obrazoviek, s dômyselnou kvalitou zvuku priamo u nich. Tieto AV prijímače tiež zostávajú o krok vpred v očakávaní zákazníkov budúcej spotreby – od nového, moderného vzhľadu až po komponenty.“

ZDROJ | Yamaha

Novinky prídu do predaja v lete. Slovenské ceny zatiaľ nepoznáme, v USA to bude (bez miestnej dane) 2 999 dolárov za Yamaha RX-A8A, 2 199 dolárov za RX-A6A a 1 299 dolárov za RX-A4A.

ZdrojYamaha

Komentáre k článku