Xiaomi Redmi Note 9 Pro ponúkne 64 Mpx snímač a veľmi nízku cenu

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi po necelom roku od predstavenia rodiny Redmi Note 8 predstavuje jej nástupcu, rodinu smartfónov Redmi Note 9. Top model, Redmi Note 9 Pro, ponúkne 64 Mpx fotoaparát, ktorému sekundujú ďalšie tri snímače, obrovskú batériu s rýchlonabíjaním a výbornú cenu.

ZDROJ | Xiaomi

Model vyššej strednej triedy ponúkne celkom bohatú výbavu za opäť priaznivú cenu. Hneď na prvý pohľad má upútať 6,67″ Full HD+ displej s pomerom strán 20:9. Je typu IPS, takže na rozdiel od AMOLEDu zo série Mi 10 Xiaomi čosi na ňom ušetrí. Tvorí však takmer 85% prednej plochy smartfónu s veľkosťou 165,8 x 76,7 x 8,8 mm. Hmotnosť je podobná, 208 gramov. V displeji je vyrezaná dierka s 16 Mpx webkamerou s Full HD videom. Displej kryje Gorilla Glass 5 sklo.

ZDROJ | Xiaomi

Na bočnej strane je v ON/OFF tlačidle osadený aj snímač odtlačku prsta. V tele odolnom voči obliatiu (nemá IP certifikáciu, iba nano povrch) je osadený čipset od Qualcommu, 8 nm Snapdragon 720G. 8-jadrovému (2+6) procesoru sekunduje 6, alebo 8 GB RAM. Podľa RAM, ale aj vnútorných pamätí budú v predaji dve verzie – 6+64 GB a 8+128 GB. Vnútornú pamäť je možné rozšíriť microSD kartou. K dispozícii je, samozrejme, Wi-Fi vo verzii 5, Bluetooth 4.2 či NFC. Nechýbajú všetky pozičné systémy od GPS po Beidou. Poteší aj prítomnosť FM rádia.

ZDROJ | Xiaomi

V zadnej časti štvorica snímačov, pričom hlavný ponúkne 64 Mpx snímač s možnosťou snímania aj do 16 Mpx. Rovnaký snímač sme však videli už v modeli Redmi Note 8 Pro. Ten je uložený pod f/1,9 optikou s 26 mm ohniskom. Ani druhý, širokouhlý (16 mm) fotoaparát sa prakticky nezmenil a ponúka rovnako 8 Mpx rozlíšenie a svetelnosť f/2,2. Ani snímanie hĺbky ostrosti nie je rozdielne, taktiež ponúkne 2 Mpx rozlíšenie. Rozdielom je jedine makro fotoaparát. Ten bude mať 5 Mpx rozlíšenie a f/2,4 optiku. Zaostrovanie bude fungovať od 2 cm.

ZDROJ | Xiaomi

Samozrejmosťou je možnosť natáčania 4K Ultra HD videí, potešia ale PRO funkcie. „Instagramistov“ a „Tik-Tokárov“ potešia rôzne efekty pre video. Vylepšenia sa má dočkať aj samotná appka pre fotoaparát. Operačný systém MIUI 12 je postavený na Androide 10.

ZDROJ | Xiaomi

Všetko toto živí batéria s kapacitou až 5 020 mAh, ktorú Xiaomi vybavilo 30W rýchlonabíjaním, pričom nabíjačka je priamo v balení. Zaujímavo znie Z-axis elektromotor pre vibrácie a haptickú odozvu. Má zvládať 120 rôznych vibrácií. Plusom je 3,5 mm audio port v spodnej časti pri USB-C porte.

ZDROJ | Xiaomi

To najlepšie ale na záver. Cena. Xiaomi Redmi Note 9 Pro s 6 GB RAM a 64 GB pamäťou bude v predaji za 269 dolárov. Verzia s 8 GB RAM a 128 GB pamäťou bude v predaji za 299 dolárov. Samozrejme, ide o cenu bez daní. U nás môžeme očakávať cenu okolo 330 – 360 €. V predaji majú byť od polovice mája v troch farbách – zelenej, bielej a sivej.

ZDROJ | Xiaomi
ZDROJ | Xiaomi Xiaomi

 

ZdrojXiaomi

Komentáre k článku