Xiaomi Mi 6 – top-end smartfón za polovicu ceny konkurencie

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi dnes oficiálne predstavilo očakávanú vlajkovú loď, model Mi 6. Novinka ponúkne to najlepšie, čo na trhu môžete nájsť. Navyše je odolná voči postriekaniu vodou. Na rozdiel od top-end konkurentov bude stáť ani nie polovicu.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Mi 6 je unikátne až na druhý pohľad. Na ten prvý totiž pôsobí celkom obyčajne. Až keď sa naň zahľadíte lepšie a uvedomíte si, že predná aj zadná strana sú zo skla, ktoré je zakrivené do všetkých stán zistíte, že Mi6 je unikát.

ZDROJ | Xiaomi

Krycie sklá na dosiahnutie maximálneho lesku Xiaomi leští vraj až 12 dní, počas ktorých prejdú 40 rôznymi procesmi leštenia. Sklenené časti sa spájajú po stranách, ktoré tvorí kovový rám. V ráme je zároveň aj slot na dve SIM karty. Žiaľ, nie je jednu SIM kartu možné vymeniť za pamäťovku.

ZDROJ | Xiaomi

Nový smartfón má 5,15″ Full HD displej, ktorý našťastie nie je zakrivený. Displej má mať jas až 600 nitov. Výrobca ho vybavil aj ochranou zraku pred modrým svetlom. Zaujímavo znie aj 4 096 úrovní jasu. Ten sa mení automaticky. V noci má jas navyše klesnúť až na úroveň 1 nitu.

ZDROJ | Xiaomi

Pod ním je opäť sklenené Home tlačidlo, v ktorom je ukrytý aj snímač odtlačku prsta. Nad displejom je zas 8 Mpx webkamera s Full HD videom a za hrsť snímačov. Nad a pod displejom sú zároveň stereo reproduktory.

Pozrite siXiaomi Mi MIX predbieha aj tú najlepšiu konkurenciu

To najzaujímavejšie sa však ukrýva vo vnútri. Výrobca do novinky osadil Snapdragon 835, na ktorý si doteraz nárokoval len Samsung. Top model bude vybavený 6 GB pamäťou RAM a 64 alebo 128 GB internou pamäťou. O grafiku sa stará čip Adreno 540. Výrobca sa už stihol pochváliť výsledkami z AnTuTu, v ktorom novinka dosiahla až 184 292 bodov.

ZDROJ | Xiaomi

Na zandej strane sa tiež diali divy. Po vzore iných výrobcov, aj Mi6-ka má hneď dva fotoaparáty. Oba majú 12 Mpx rozlíšenie, ale rozdielne ohniskové vzdialenosti, vďaka čomu je možné využívať akýsi optický zoom. Ten má byť dvojnásobný.

Oba objektívy využívajú 4-osovú stabilizáciu. Nový fotoaparát má využívať množstvo softvérových vylepšení ako Portrait mode, Beautify 3.0, Smart beauty apod. Samozrejmosťou je Full HD a Ultra HD video.

ZDROJ | Xiaomi

O dáta sa stará nielen LTE, ale aj Wi-Fi, ktoré je vybavené 2×2 MIMO anténami. Batéria má slušných 3 350 mAh a deň fungovania určite vydrží. K tomu má pomáhať aj optimalizácia zo strany MIUI na Androide 7.0. Na nabíjanie bude slúžiť USB-C port. Mimochodom, Mi 6-ka je ďalším smartfónom, na ktorom nenájdete 3,5 mm audio port.

ZDROJ | Xiaomi

V predaji bude aj špeciálna keramická verzia Mi 6 Ceramic Edition s cenou 2 999 CNY, čo je okolo 406 €. Táto verzia má navyše pozlátené krúžky okolo objektívov. Bežná verzia má stáť 2 499 CNY, čo je zhruba 338 €. 128 GB verzia bude na tamojšom trhu stáť 2 899 CNY (cca 393 €).

ZDROJ | Xiaomi
ZDROJ | Xiaomi
ZDROJ | Xiaomi

 

ZdrojMIUI

Komentáre k článku