Xiaomi Mi 10T 5G a Mi Pro 5G ponúkajú vychytávky, pre ktoré ich budete milovať

Smartfóny dnes ponúkajú enormné množstvo služieb a schopností, ktoré nám dokážu zásadným spôsobom zjednodušiť život. Xiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G na tom nie sú inak. My sme vybrali 3 vychytávky, ktoré sú prudko návykové.

Počas seriálu článkov sme vám postupne redstavili „Téčkové“ takmer dvojičky Xiaomi Mi 10 v ich všeobecnej polohe, posvietili sme si na displej a bezpečnosť a do detailu preskúmali ich fotomožnosti. Xiaomi do Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G zapracovalo aj zopár nie úplne bežných funkcií, ktoré môžeme bez váhania označiť za super vychytávky.

Nájdete ich v oboch modeloch, teda v Xiaomi Mi 10T 5G aj Mi 10T Pro 5G. Ak váhate, pre ktorú „téčkovú desiatku“ sa rozhodnúť, tak zvážte do akej miery je pre vás v smartfóne dôležitý fotoaparát, Pro verzia ponúka až 108-megapixelovú hlavnú šošovku a množstvo úložného priestoru.

Pozrite siXiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G sú dvojičky pre najnáročnejších

Ako tradičný diaľkový ovládač

Na zamknutej obrazovke si v ľavom dolnom rohu môžete všimnúť piktogram, ktorý pripomína spúšť fotoaparátu. Ak ho posuniete do strany, smartfón ponúkne funkciu Mi Ovládanie. Vďaka zabudovanému infračervenému senzoru môžete veľmi pohodlne ovládať televízor, satelitný prijímač, klimatizáciu, soundbar, alebo projektor či fotoaparát.

Najväčšou výhodou tejto vychytávky je rýchly prístup, vďaka ktorému sa smartfón premení na diaľkové ovládanie a ušetrí vám miesto na konferenčnom stolíku, ktorý je stále viac zaprataný diaľkovými ovládačmi rôzneho druhu.

Pozrite siXiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G vás dostanú displejom aj bezpečnosťou

Dva smartfóny v jednom

Za bezpečnostný prvok by sa dala považovať možnosť mať na Xiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G aktívne dve kontá súčasne. Tie môžete prepínať buď to ikonkou na ploche, no bezpečnejšie a sofistikovanejšie riešenie je bezpečnostný vzor. Pre každé konto nastavíte samostatný vzor a podľa toho, ktorý po zapnutí obrazovky zadáte, do toho konta sa vám smartfón automaticky prepne.

Meniť sa automaticky budú aj nastavenia ako napríklad hlasitosť zvonenia, či vibrovanie. Tiež môžete vybrať aplikácie, ktoré budú bežať v oboch kontách súčasne, napríklad WhatsApp. Pre aktivovanie tejto vychytávky hľadajte v nastaveniach Duálne aplikácie. Vďaka dvom kontám môžete účinne oddeliť pracovný smartfón od súkromného, prípadne si ochrániť dôležité dáta, keď sa vám s telefónom hrávajú deti.

Využite displej na maximum

Štedrý 144 Hz displej môžete využiť na maximum hneď vďaka dvom šikovným funkciám. Prvou sú plávajúce okná. Po tom, čo otvoríte zoznam otvorených aplikácií sa v ľavom hornom rohu objaví možnosť Plávajúce okno. Keď takýmto spôsobom otvoríte aplikáciu, nezobrazí sa na celú plochu displeju, len v zmenšenom formáte. Toto okno môžete podľa potreby zväčšovať alebo zmenšovať a podľa ľubovôle posúvať po displeji. Môžete tak, napríklad, pozerať Netflix a popri tom písať e-maily.

Druhou možnosťou je splitscreen. Opäť otvoríte aplikácie bežiace na pozadí, tentokrát však podržíte prst na tej, s ktorou chcete pracovať. Objaví sa menu, v ktorom vyberiete symbol dvoch obdĺžnikov. Aplikácia sa automaticky otvorí v hornej časti displeja a do spodnej vyberiete druhú aplikáciu, s ktorou chcete pracovať. Zatiaľ čo plávajúce okná sú vychytávka skôr na zábavu, splitscreen je skôr užitočný na prácu. Napríklad, ak potrebuje pripomienkovať dokument, návrhy môžete písať priamo do e-mailu.

Pozrite si108 Mpx je len vrchol ľadovca fotomožností Xiaomi Mi 10T 5G a Mi 10T Pro 5G

Xiaomi Mi 10T 5G a Xiaomi Mi 10T Pro 5G sú v predaji na mi-store.sk a u vybraných predajcov či operátorov, pričom Xiaomi Mi 10T 5G začína na cene 479 € a model Xiaomi Mi 10T Pro 5G začína na cene 549 €.

Článok vznikol v spolupráci s mi-store.sk.

Komentáre k článku