Xiaomi HiMo H1 – elektrické presúvadlo, ktoré sa vám zmestí do ruksaku

ZDROJ | Indiegogo

Čínska spoločnosť Xiaomi vždy vedela prekvapiť svojimi originálnymi a cenovo-dostupnými zariadeniami. Výnimkou nie je ani kompaktné presúvadlo Xiaomi HiMo H1.

Hybrid medzi bicyklom a skútrom bol pred pár mesiacmi predstavený pre čínsky trh, kde sa predával za cenu približne 400 €. Momentálne je HiMo H1 dostupný pre svetový trh cez kampaň na Indiegogo.

Pozrite siXiaomi e-mopedy A1 a A1 Pro ponúknu dojazd do 70 km, ale aj kameru a displej

Hlavnou výhodou presúvadla je možnosť kompaktného zloženia na rozmer, ktorý sa dá porovnať s veľkosťou papiera A3. S takýmito rozmermi si tak HiMo skutočne môžete uložiť aj do ruksaku. Dojazd tohto presúvadla je 30 kilometrov na jedno nabitie a 7 500 mAh batéria sa dá jednoducho vysunúť a nabiť oddelene. Hmotnosť presúvadla HiMo je 14,5 kilogramov.

Maximálna rýchlosť je 18 kilometrov za hodinu čím sa ideálne hodí na cestu do práce alebo na výlety na kratšie vzdialenosti. V prípade potreby alebo nepriaznivého počasia navyše môžete HiMo zbaliť do ruksaku, auta či s ním bez problémov nastúpiť do MHD. Jediným obmedzením môže byť nosnosť, ktorá je limitovaná na 100 kg, takže ťažší jazdci si na HiMo H1 nezajazdia.

Na druhej strane je tento hybrid elektrického bicykla a skútra vybavený šikovnými technológiami ako sú LED svetlá a displej, ktorý si viete prepojiť so smartfónom a ktorý tiež slúži na zobrazovanie informácií o dojazde či aktuálnej rýchlosti. Ovládanie funguje cez držadlá rovnako ako brzdenie.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siXiaomi prestavilo vlajkovú loď, ktorej cena už nepatrí do škatuľky „lacné“

Lákavá je aj predobjednávková cena. Cez Indiegogo si môžete HiMo H1 v rámci early-bird akcie kúpiť za 434 €. Plnohodnotná cena má byť 647 €. Za túto cenu sa v Európe elektrické bicykle ani skútre nepredávajú, takže Xiaomi HiMo H1 môže byť lákavou alternatívou k drahšej európskej konkurencii. V prípade objednávky by vám HiMo H1 malo doraziť už v máji.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku