Workers & Resources – simulátor socializmu od slovenského vývojára

ZDROJ | workers & resources

Plánovaná ekonomika, ťažký priemysel a poľnohospodárstvo. Na týchto pilieroch stál socializmus. O simuláciu tohto režimu v podobe hry Workers & Resources: Soviet Republic sa pokúsil Slovák Peter Adamčík.

https://www.youtube.com/watch?v=w_vYNmntZVQ

Pozrite siTrans-Siberian Railway – najdlhšia železnica sveta dostala zábavný simulátor

Herná simulácia láka najmä na historické objekty a dobové dopravné prostriedky, ktoré potešia najmä pamätníkov Česko-Slovenska pred rokom 1989. V hre tak nebudú chýbať električky Tatra či staré Karosa autobusy. V hre by sa mala objaviť väčšina autentických vozidiel a budov z obdobia rokov 1960 až 1990.

Z historických budov sa môžeme tešiť na skvosty socialistického realizmu ako napríklad budovu Slovenského rozhlasu, Slovenskej televízie či budova leteckej vojenskej nemocnice v Košiciach.

ZDROJ | workers & resources

Čo sa týka hrateľnosti, ide o klasický budovateľský simulátor na štýl populárnych hier Tycoon. Hrateľnosťou by sa čiastočne hra dala prirovnať k sérii Tropico, kde ako diktátor banánovej republiky ovládate všetky aspekty života obyvateľov. V tomto prípade pôjde o socialistické zriadenie, takže podľa toho bude vyzerať aj manažment.

V rámci plánovaného hospodárstva môžete ťažiť nerastné suroviny, vyrábať tovary či stavať a budovať infraštruktúru. V hre bude možnosť tvorby celých priemyselných areálov. Do svojich obyvateľov môžete investovať a tiež ich poslať pracovať do baní či na polia.

Nemôžu samozrejme chýbať ani sídliská a panelové zástavby, ktoré boli typickým znakom pre minulý režim. Tovary a suroviny môžete predávať do spriatelených socialistických republík alebo výhodnejšie na Západ a za devízové prostriedky môžete ďalej rozvíjať štát.

Prioritou hry bude okrem výroby aj udržať občanov šťastných. V tom pomôže dostatok kultúrneho či materiálneho vyžitia. Občanom preto treba stavať kiná, divadlá či vyrábať pre nich elektroniku alebo nové oblečenie. Najdôležitejšie je, aby vám obyvatelia „socialistického raja“ nezačali utekať.

ZDROJ | workers & resources

Pozrite siRollerCoaster Tycoon Classic – legendárny simulátor zábavných parkov je späť

Za hrou Workers & Resources: Soviet Republic stojí slovenské štúdio 3DIVISION a kúpiť si ju môžete od dnešného dňa za cenu 22 eur na PC.

ZdrojSteam

Komentáre k článku