Withings Body Cardio – dokonalá váha s varovaním

ZDROJ | Withings

Francúzska spoločnosť Withings, ktorú nedávno kúpila fínska Nokia, predstavila novú smart váhu pre domáce použitie. Withings Body Cardio vychádza z pôvodného modelu Body, no pridáva niekoľko funkcií navyše.

https://www.youtube.com/watch?v=LBacjVz4Ulc

Body Cardio je schopná okrem bežných smart funkcií ako monitorovanie hmotnosti pre všetkých členov domácnosti (max 8), zisťovanie ich podielu tuku, vody, kostí a svalov v tele či aktuálneho pulzu aj čosi navyše.

Tou zásadnou novinkou, ktorou chce Body Cardio prekvapiť je sledovanie tzv. PWV (Pulse Wave Velocity). Po slovensky by sa to dalo preložiť ako rýchlosť pulznej vlny.

Withings Body Cardio 10
ZDROJ | Withings

Ak ste už boli u lekára so srdcom, určite vám robil aj takéto vyšetrenie. Nie som síce študovaný odborní, no z dostupných zdrojov PWV udáva rýchlosť, akou krv prúdi v žilách a cievach.

Ak je PWV zvýšené, môže to znamenať čiastočne upchaté cievy čo môže viesť k zvýšenému riziku kardiovaskulárnych a ďalších chorôb. V takom prípade je nutné navštíviť odborného lekára pre podrobné vyšetrenia.

Withings Body Cardio 9
ZDROJ | Withings

Withings Body Cardio totiž nechce byť náhradou odborných vyšetrní, no vďaka novej funkcii môže prípadné problémy odhaliť skôr, ako sa objavia vážne príznaky.

Body Cardio je pritom samozrejme prepojená so smartfónom cez domácu Wi-Fi sieť, takže všetky merania si môže používateľ prehľadne sledovať v grafoch. Appka Health Mate je dostupná pre iOS aj Android zariadenia.

Body Cardio je z hliníka a tvrdeného skla. Nabíja sa cez microUSB port. Cena pre americký trh je stanovená na 180 dolárov. Podobnú sumu, ale v eurách, môžeme očakávať aj u nás.

https://www.youtube.com/watch?v=qZVJsnFkFWM

ZdrojWithings

Komentáre k článku