Windows 10 si začína rozumieť so smartfónmi, viac však s Androidom

ZDROJ | Microsoft

Microsoft pomaly plní svoju víziu o prepojení smartfónov a počítačov. Beta testeri systému Windows 10 si čoskoro budú môcť vyskúšať aplikáciu Your Phone, ktorá uľahčí prepojenie počítačov s Androidom.

Microsoft pracoval na pokročilom prepojení smartfónov s počítačmi už za čias operačného systému Windows Phone, ktorý sa napokon na trhu nikdy neujal. Napriek tomuto neúspechu sa napokon Microsoft svojej vízie nevzdal a skúša to opäť, tentokrát s platformami Android a iOS.

Pozrite siMicrosoft Surface Go – najmenší a najdostupnejší Surface doteraz

Beta verzia systému Windows 10 bude čoskoro obsahovať aplikáciu Your Phone, ktorá umožní jednoduchý prenos fotografií z Androidu do programov na počítači. Najnovšie fotografie zo smartfónu sa automaticky synchronizujú do počítača.

Fotografie je následne možné pretiahnuť do akéhokoľvek programu, čo napríklad výrazne uľahčí používanie fotografií v PowerPointových prezentáciách.

ZDROJ | Microsoft

Aplikácia bude vyžadovať Android s aktualizáciou 7.0 a novšou. Prepojenie s iOS je zatiaľ obmedzené iba na prenos prehliadanej webstránky z mobilného prehliadača Edge do desktopovej verzie tohto prehliadača.

Prepojenie by sa malo časom prehlbovať a minimálne v prípade Androidu by mala byť k dispozícii aj synchronizácia notifikácií a možnosť odpovedania na textové správy.

Majitelia zariadení so systémom iOS majú pri takýchto funkciách zrejme smolu. Uzavretosť systému takéto prepojenie nepovoľuje a podobnú synchronizáciu je možné dosiahnuť iba so systémom macOS.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku