Vznikla iniciatíva #ZaočkujemSa, každý môže povedať prečo sa dá zaočkovať

ZDROJ | ZaockujemSa

Keďže očkovanie proti COVID-19 je na Slovensku už v 3. fáze a vláda sa k ničomu nemá, už teraz sa rozbiehajú rôzne akcie na podporu očkovania. Tým, ktorí stále veria na nanočipy vo vakcínach, nepomôže už nič, no rozhodní či ešte stále nerozhodní sa môžu dozvedieť čosi viac aj na webe iniciatívy #ZaočkujemSa.

ZDROJ | ZaockujemSa

Iniciatíva #ZaočkujemSa vznikla ako pokračovanie iniciatívy Kto pomôže Slovensku, ktorá vznikla ešte v marci minulého roka, kedy naplno prepukla koronakríza na Slovesnku. Aj táto nová iniciatíva chce bojovať proti ochoreniu COVID-19, tentokrát ale tým, že na jednom mieste združí všetky dôležité informácie k očkovaniu, ale aj názory známych i neznámych Slovákov.

Zásadnou časťou na webe ZaočkujemSa.sk sú informácie o očkovaní proti COVID-19. Človek tu nájde všetky dôležité fakty o vakcíne, o tom ako funguje a čo je jej obsahom. Nechýbajú ani časté otázky o vakcinácii, na ktoré odpovedala Doc. MUDr. Alexandra Bražinová, Phd., MPH, epidemiologička z Ústavu epidemiológie Lekárskej fakulty UK v Bratislave.

ZDROJ | ZaockujemSa

Samozrejmosťou je názorné zobrazenie jednotlivých fáz očkovania na Slovensku a informácie o tom, ako budú prebiehať. Momentálne je spustená 3. fáza pre ľudí nad 75 rokov, v ďalších fázach prídu na rad ľudia nad 65 rokov, neskôr onkologickí a inak závažne chorí ľudia.

ZDROJ | ZaockujemSa

Praktická je určite aj mapa očkovacích miest, pričom jediným preklikom je možné sa dostať na oficiálny zoznam očkovacích miest s objednávaním na COVID-19.

Iniciatíva ZaočkujemSa myslela aj na firmy a pripravila pre ne informačnú kampaň pre svojich zamestnancov, od informačnej brožúry, cez plagáty až po už napísaný e-mail pre zamestnancov.

Nakoniec sa môžete dostať aj k názorom známych i neznámych Sloveniek a Slovákov, ktorí sa buď už nechali zaočkovať, alebo tak plánujú.

Svoj dôvod na očkovanie voči COVID-19 môžete zdieľať aj vy, a to nie len na webe iniciatívy, ale aj na svojich sociálnych sieťach.

ZDROJ | ZaockujemSa

Komentáre k článku