Športové hodinky New Balance RunIQ s Android Wear a procesorom Intel

ZDROJ | New Balance

Spoločnosť New Balance je známa výrobou športového oblečenia. Pred rokom oznámila svoju snahu priniesť na trh aj športové hodinky prioritne zamerané pre bežcov.

https://www.youtube.com/watch?v=2fb2dTJNdfs

Síce s malým oneskorením, pôvodné plány počítali s uvedením do konca roka 2016, ale predsa sme sa dočkali a na výstave CES 2017 v Las Vegas zástupcovia spoločností New Balance a Intel predstavili nové športové hodinky New Balance RunIQ.

Pozrite siCasio Pro Trek WSD-F20: prvé smart hodinky s Android Wear 2.0

new-balance-runiq-newbalancelede
ZDROJ | New Balance

Základom týchto hodiniek je procesor Intel Atom Z34XX a bežia na platforme Android Wear. Vybavené sú 1,39” AMOLED displejom, 512 MB pamäťou DRAM, 4 GB vnútornou pamäťou, ale aj GPS, optickým senzorom srdcového tepu (OHRM), akcelerometrom, gyroscopom i tzv. „lap button“ tlačidlom.

new-balance-runiq-custombands_animation_tablet
ZDROJ | New Balance

Telo hodiniek je vodotesné do 5 ATM, takže s nimi môžete aj plávať. RunIQ disponujú aj Wi-Fi a Bluetooth konektivitou. To sa vám zíde na spárovanie so smartfónom, pričom využijete aj možnosť prepojenia s atletickou komunitou Strava, a teda aj možnosť zdieľania a porovnávania svojich výsledkov.

Pozrite siGarmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

new-balance-runiq-fear-no-bg-small
ZDROJ | New Balance

Hodinky majú deklarovanú výdrž 24 hodín pri bežnom používaní, alebo 5 hodín pri aktívnom využití s GPS a monitorom srdcového tepu. Zároveň vďaka 4 GB pamäte ich využijete aj ako hudobný prehrávač prostredníctvom appky Google Play Music.

Spoločnosť New Balance spolu s hodinkami RunIQ predstavila aj nové Bluetooth športové slúchadlá New Balance PaceIQ. Na ich vývoji pre zmenu spolupracovala so známou firmou v oblasti Bluetooth slúchadiel Jabra.

new-balance-paceiq
ZDROJ | New Balance

Slúchadlá sú vyvinuté na fungovanie v spolupráci s hodinkami RunIQ. Okrem počúvania hudby z hodiniek si v slúchadlách, pomocou špeciálneho tlačidla Sport na nich, môžete vypočuť aj informácie o vašej fyzickej aktivite, ktorú hodinky zaznamenávajú.

Pozrite siVylepšený náramok Mio SLICE sleduje aktivitu vášho srdca

new-balance-paceiq-jabra-bg-large
ZDROJ | New Balance

Hodinky RunIQ a slúchadlá PaceIQ si už teraz môžete predobjednať na stránkach New Balance. Ich dodávky začnú 1. februára 2017. Cena hodiniek New Balance RunIQ je 299,99 $ a slúchadlá New Balance PaceIQ sú ponúkané za 109,99 $.

https://www.youtube.com/watch?v=L6xmEtayIFs

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojNew Balance,Intel

Komentáre k článku