Vylepšené hodinky Garmin vívoactive HR so senzorom tepovej frekvencie

ZDROJ | Garmin

Mobilný veľtrh MWC 2016 nie je iba o smartfónoch, ale aj ďalšom príslušenstve. Napríklad o tzv. smartwatch, čiže inteligentných hodinkách. Svoj najnovší produkt, Garmin vívoactive HR, ktorý výrobca prezentoval prostredníctvom tlačovej správy tesne pred otvorením brán barcelonského veľtrhu, prišla ukázať spoločnosť Garmin.

Garmin vívoactive HR sú vylepšeným modelom predošlých hodiniek vívoactive ako po stránke dizajnovej, tak aj funkčnej. Najväčším vylepšením je implementácia senzora tepovej frekvencie, čo odbúrava nutnosť použitia hrudného pásu. Update sa dotkol aj samotného dizajnu hodiniek, Garmin upustil od síce tenkého, ale plochou pomerne veľkého tela.

Garmin Vivoactive HR 14
ZDROJ | Garmin

Pozrite siGarmin vívoactive: ultratenké, multišportové hodinky

Pri čelnom pohľade na vívoactive HR vidieť, ako lícujú remienok. Vďaka upravenému dizajnu sú nové vívoactive HR kompaktnejšie. No nič im to neubralo na funkciách. Vstavaným GPS prijímačom môžete sledovať priebeh akejkoľvek športovej aktivity, napríklad beh, bicyklovanie, plávanie, golf a mnoho iných. Pričom každá z aktivít môže mať vlastné nastavenia.

Hodinky majú plne farebný Chroma Display, ktorý je výborne čitateľný na priamom slnku. Aj to napomáha výdrži batérie 8 dní v režime hodinky / sledovanie aktivity, alebo 13 hodín pri zapnutom GPS.

Novou softvérovou vychytávkou je Move IQ, ktorá dokáže detekovať, či sa prechádzate, bežíte, bicyklujete sa, plávate a pod. Denné aktivity si môžete skontrolovať v zobrazení časovej osi použitím Connect IQ platformy.

Garmin vívoactive HR sa do predaja dostanú v druhom štvrťroku 2016 a ich cena je stanovená na 249,99 $ (cca 230 €). Dodávané budú s bežným a extra veľkým čiernym remienkom. Ďalšie remienky vo farbách čierna, biela, „force yellow“ a „lava red“ budú ako príslušenstvo predávané za 29,99 $ (cca 25 €).

https://www.youtube.com/watch?v=PAgl3RhJbEQ

ZdrojGarmin

Komentáre k článku