Vyhraj Xmarton pre svoje auto a spoznaj moderné ovládanie auta na diaľku!

Viete, že existuje možnosť, ako z vášho auta vytvoríte smart auto s ovládaním na diaľku? Spoznajte s nami modernú technológiu Xmarton, ktorú sme si nechali nainštalovať aj do nášho redakčného auta a vyhrajte samoinštalačný balíček Xmarton Basic pre vaše auto!

Xmarton je skvelá technológia, vďaka ktorej si môžete vo vašom aute užívať vychytávky, ktoré často nájdete len v drahých a prémiových moderných automobiloch. Xmarton pritom nestojí tisícky eur, vzhľadom na to, aké vaše auto môže byť vďaka tejto modernej technológii inteligentné, sme presvedčení, že aj cenu budete považovať za príjemnú.

Najväčšou výhodou Xmarton je, že môžete vaše auto ovládať na diaľku! Ak sa rozhodnete pre jednotku Exclusive, budete mať vaše auto doslova vo vašom mobile, a to vďaka prepracovanej mobilnej aplikácii Xmarton. Je jedno či máte smartfón s OS Android alebo iOS. Ako to celé funguje?

My sme si nechali nainštalovať Xmarton do nášho redakčného BMW. Samotná inštalácia prebiehala v pekných moderných priestoroch spoločnosti Xmarton v Bratislave. Inštaláciu si však môžete objednať vo viacerých mestách na Slovensku vrátane Košíc či Žiliny. V aute budete mať ukrytú riadiacu jednotku Xmarton, čo je malá čierna krabička, vďaka ktorej budete mať vzdialený prístup k vášmu autu.

Ihneď po odovzdaní auta nám zástupcovia Xmarton vysvetlili možnosti aplikácie a verte nám, je ich poriadne veľa. Ukážeme vám tie najzaujímavejšie funkcie, no určite odporúčame preštudovať si stránku Xmarton, kde sa o technológii, ale aj cenách za služby dozviete viac.

K dispozícii je viacero verzií jednotiek Xmarton, a to Basic, Standard a Exclusive. Vy dokonca po vyplnení súťažného formulára môžete vyhrať samoinštalačný balíček Xmarton Basic, vďaka ktorému získate online-monitoring vášho auta, ale aj elektronickú knihu jázd s automatickým rozlíšením súkromných alebo služobných jázd. Stačí správne odpovedať na 2 súťažné otázky na konci článku.

Vďaka aplikácii Xmarton, ktorú získate k jednotke Xmarton Exclusive, máte hneď na úvodnej obrazovke prehľad o stave vášho auta. Vidíte, či sú všetky dvere i kufor zavreté, či svietia svetlá, či je naštartovaný motor, ale aj to, kde sa auto práve nachádza a aký je váš aktuálny dojazd. Vďaka teplotnému čidlu poznáte aj aktuálny stav teploty vo vnútri auta a nechýba ani údaj o stave nabitia autobatérie.

Menu aplikácie Xmarton je vhodne umiestnené do spodnej časti obrazovky, aj na väčších displejoch si tak ihneď zvolíte to, čo potrebujete. Dôležité je povedať, že k autu máte prístup na diaľku, v jednotke Xmarton vo vašom aute je totiž zabudovaná aj SIM karta. Napríklad odomknúť auto, alebo otvoriť kufor viete niekomu aj vtedy, ak by ste boli napríklad v Košiciach a vaše auto zostalo na parkovisku v Bratislave.

Samotné odomknutie a zamknutie auta je možné priamo z hlavnej obrazovky, ale ide to ešte zaujímavejšie. Odomknúť a zamknúť auto totiž viete doslova „poťukaním“ na telefón, ktorý máte vo vrecku. Dá sa povedať, že ak ste doteraz nemali, získate aj zaujímavú náhradu bezkľúčového otvárania. Stačí prísť k autu, poklepať si po vrecku, v ktorom máte telefón a auto sa vám otvorí.

Veľmi užitočná funkcia, smartfón sa totiž vie spojiť  s jednotkou Xmarton vo vašom aute vďaka Bluetooth. Dokonca to ide v aplikácii nastaviť do takých podrobností ako je citlivosť na ťuknutie či možnosť zablokovať zaslanie príkazu na odomknutie pri zamknutom telefóne. A najlepšie na tom je, že odozva je mimoriadne rýchla, nečakáte zbytočne dlho na samotné odomknutie.

Xmarton vám poskytne aj dodatočné zabezpečenie. Ak si v aplikácii zvolíte možnosť Dodatočný imobilizér, nebude možné auto naštartovať, kým mu to nepovolíte v aplikácii alebo kým sa k autu nepripojíte ako jeho vodič s vašim smartfónom cez Bluetooth! Dokonca si môžete zvoliť aj možnosť „Odstavenie auta“, čo sa hodí, ak auto necháte napríklad na parkovisku letiska počas dovolenky v zahraničí.

Xmarton vám pošle aj upozornenie pri udalostiach ako je „Pokus o naštartovanie“, „Vniknutie do vozidla“, „Neautorizované otvorenie“ alebo „Odtiahnutie auta“. V prípade doplnkovej sirény sa spustí aj akustické upozornenie na udalosti.

V spomínanom režime „Odstavenie auta“ nebude nikomu umožnené naštartovať vaše auto a to ani v prípade, že by mal pri sebe originálny kľúč. A to až dovtedy, kým túto funkcionalitu nevypnete. Samozrejme, ak by ste nedajbože stratili smartfón, viete sa prihlásiť k svojmu autu aj cez webové rozhranie, samozrejme s vašimi identifikačnými údajmi. V prípade, že by vám telefón ukradli, v prostredí oprávneného používateľa na car.xmarton.com viete telefón označiť za „Ukradnutý“ a tým zamedziť akémukoľvek ďalšiemu prístupu k vášmu autu.

Vychytávok má Xmarton naozaj obrovské množstvo. Nám sa páči aj zobrazenie informácií z tachometra o aktuálnom stave kilometrov, rovnako vám systém zaznamenáva tankovania a spotrebu. S tým súvisí podrobná kniha jázd, ktorá sa vedie elektronicky a uchováva sa až po dobu 10 rokov. Ak s autom jazdia viacerí vodiči, každý sa identifikuje pomocou mobilného telefónu. Kniha jázd je mimoriane podrobná, zaznamenáva okrem času, kilometrov aj presnú trasu, ktorú si viete pozrieť na mape.

Jazdy si viete aj editovať, spájať a prerozdeľovať, možnosti sú veľmi veľké. A čo je úplné skvelé, viete kedykoľvek vytvoriť prístup k vášmu autu inému vodičovi vďaka možnosti vytvorenia digitálneho kľúča. Pre zdieľanie kľúčov stačí aby si váš ďalší člen rodiny, priateľ či zamestanec stiahol aplikáciu Xmarton a prihlásil sa svojimi údajmi. Po tom, ako mu priradíte konkrétne auto s Xmarton, ho môže otvoriť, naštartovať a vykonať jazdy, na ktoré ho poveríte.

Ideálny spôsob napríklad pre moderné zápožičky áut, nemyslíte? V reálnom živote sa to môže hodiť vtedy, ak niekto potrebuje pomoc a vy mu na diaľku viete sprístupniť vaše auto, kľudne aj spod slnečníka na pláži pri mori.

A samozrejme, ak niekomu vytvoríte digitálny kľúč, nemusíte sa obávať, že bude mať plný prístup k vášmu autu. O tom, kto a aký prístup má rozhodujete len vy ako majiteľ automobilu. Ak by sa s vaším autom čokoľvek stalo, viete auto dokonca aj odstaviť na diaľku.

Ešte sme vám neukázali funkcie diaľkového ovládania. Podľa typu vášho automobilu si môžete užívať rôzne výhody ovládania cez aplikáciu, ale dokonca aj cez hodinky!

ZDROJ | Xmarton

V našom prípade vieme cez aplikáciu Xmarton otvoriť aj zavrieť elektrický kufor. Rovnako môžeme otvoriť a zavrieť okná. Napríklad v lete sa mimoriadne hodí, ak si na aute diaľkovo otvoríte okná a vyvetráte, kým nastúpite.

Auto viete na diaľku aj rozblikať či zatrúbiť. Načo je to dobré? Predstavte si, že ste na neznámom preplnenom parkovisku a chcete nájsť vaše auto. Jednoducho si ho rozblikáte a kľudne aj zatrúbite. Dokonca je možné nechať sa k autu aj navigovať, polohu auta si viete kedykoľvek zistiť v aplikácii. Opäť vynikajúca pomoc, viete presne, kde auto máte a ako sa k nemu dostanete.

V našom prípade oceňujeme aj vypnutie funkcie ŠTART-STOP, ktoré je automatické po každom rozjazde auta. Toto si môžete dopriať len za príplatok 36 eur, čo odporúčame úplne každému z vás, koho ŠTART-STOP systém otravuje. Rovnako si viete priplatiť za vzdialený štart auta s čidlom vnútornej teploty. A to je paráda!

Samozrejme funkciu diaľkového štartu je možné inštalovať len do modelov s automatickou prevodovkou. V zime či v lete je toto na nezaplatenie. Ráno sadnete do vyhriateho auta, sklá nemusíte zoškrabávať, jednoducho stačí si auto pred nastúpením s dostatočným predstihom naštartovať na diaľku. To isté platí aj pre leto, sadnete si rovno do klimatizovaného priestoru, opäť stačí len pred odchodom v dostatočnom predstihu auto diaľkovo naštartovať. O tom, že vám beží motor vás informuje aj aplikácia (viď. úvodný obrázok).

Páči sa vám Xmarton? Z nášho auta urobil doslova moderné inteligentné auto s plne diaľkovým ovládaním pomocou smartfónu. Xmarton vám rozhodne odporúčame! Ak sa vám páči pošlite e-mail na obchod@xmarton.sk so slovom „sutaz“ a získate zľavu až 10% na produkty Xmarton v prípade vašej objednávky. Akcia platí do 31.1.2021.

To však nie je všetko, teraz môžete samoinštalačný balíček jednotky Xmartron Basic v hodnote 153 € (jednotka+predplatné služby na 1 rok) u nás aj vyhrať. Stačí správne odpovedať na 2 súťažné otázky a to najneskôr do 13. decembra 2020.

SÚŤAŽ UKONČENÁ

VÝSLEDKY ZVEREJNÍME PO 21.12.2020

 

Komentáre k článku