Vraj ideálna klávesnica pre pisateľov, Logitech ERGO K860

ZDROJ | Logitech

Po extrémne ergonomickej klávesnici Surface od Microsoftu prichádza s niečím podobným aj Logitech. Niežeby toto bola prvá ergonomická klávesnica, ktorú švajčiarsky výrobca predstavil, no je po rokoch jediná a navyše s elegantným dizajnom hodným súčasnosti. Logitech ERGO K860 má byť unikátna.

ZDROJ | Logitech

Logitech svoju novú klávesnicu páruje so špeciálnou myškou MX Vertical. ERGO K860 má byť vysoko ergonomická. Vďaka unikátnej konštrukcii a podpore pre zápästia má byť zároveň uvoľnujúca práve pre zápästia, ktoré majú počas dlhého písania na bežnej klávesnici dostávať najviac zabrať.

Vankúšik pod zápästia má byť z odolnej látky, pamäťovej peny a tvrdenej peny, aby vydržal čo najdlhšie. Samotná klávesnica má rôznorodý tvar, špeciálne navrhnutý, aby pri práci s klávesnicou ruky trpeli čo najmenej. Prispôsobené sú tomu aj samotné tlačidlá na klávesnici. Majú mať minimálny zdvih a jemnú odozvu.

ZDROJ | Logitech

Logitech myslel aj na súčasný trend, prácu v stoji. V takom prípade je možné vyklopiť nožičky nie v zadnej, ale prednej časti a tak sa opäť prirodzenejšie podporia zápästia na oboch rukách.

ZDROJ | Logitech

Logitech ERGO K860 je možné pripojiť k počítaču cez Bluetooth 5.0, ale aj cez známy Unifying USB prijímač. Podporované sú tri zariadenia súčasne, medzi ktorými má byť jednoduché prepínať. Samozrejmosťou je aj podpora Logitech Flow pre prácu s viacerými zariadeniami a operačnými systémami súčasne.

Klávesnica funguje na dve AAA batérie. Tie majú pri bežnom používaní vydržať dva roky. Špeciálnu ergonómiu ocenia ale asi iba tí, ktorí deň čo deň píšu na klávesnici niekoľko hodín. Cena novinky je stanovená na 129,99 USD. Cena je bez dane. Podobnú sumu v eurách môžeme očakávať na našom trhu.

ZDROJ | Logitech

ZdrojLogitech

Komentáre k článku