Vozidlá Audi budú vďaka partnerstvu s Huawei neustále online

ZDROJ | Audi

Audi a Huawei nadviazali spoluprácu s cieľom vyrábať „inteligentné pripojené vozidlá“. Pasažieri budú mať prístup k mobilnému internetu a autá budú môcť komunikovať s okolím.

Audi si uvedomuje, že automobilový priemysel vstupuje do novej éry, v ktorej budú bezdrôtové technológie a prenos dát kľúčové pre bezpečnú a plynulú dopravu. Aby však mohli autá so svetom stabilne komunikovať aj pri vysokých rýchlostiach, musia Audi a Huawei spoločne vyvinúť nové technológie, ktoré sa o to postarajú.

ZDROJ | Audi

Inteligentné autá si budú môcť vzájomne vymieňať informácie o dopravných informáciách a eventuálne tomu prispôsobovať autonómnu jazdu. Ak by v budúcnosti takýmto spôsobom mohli  vzájomne komunikovať všetky vozidlá na cestách, doprava by sa pravdepodobne zmenila na nepoznanie.

Pozrite siToyoty dostanú SIM karty na výmenu údajov medzi sebou

Už v minulom roku tieto spoločnosti podnikli prvé testy LTE-V pripojenia na verejných cestách v Číne a na tieto testy pravdepodobne nadviaže aj ich ďalšia spolupráca. Písmeno „V“ v názve LTE-V je skratkou pre anglické slovo „vehicles“, takže ide o bezdrôtový štandard, ktorý je primárne určený pre vozidlá. LTE-V okrem toho v minulom roku testovali aj spoločnosti Ericsson, Orange a PSA Group.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa na cestách objavia prvé výsledky tejto spolupráce, no budúcnosť, v ktorej sú autá neustále pripojené k internetu, je vzhľadom na prichádzajúce autonómne systémy nevyhnutná.

ZdrojAudi

Komentáre k článku