Volvo S90 vyhlási vojnu nemeckým autám

ZDROJ | Volvo

Po úspešnom príchode novej verzie veľkého SUV Volvo XC90, pripravuje švédska automobilka ďalšiu novinku. Tentokrát sa bude jednať o luxusný sedan S90, ktorý bude plne nabitý najmodernejšími technológiami a smelo do boja vyzve nemecké automobilky. Novinka sa pritom predstaví počas autosalónu v Detroite.

ZDROJ | Volvo

Pozrite siVolvo nenecháva nič na náhodu a testuje bezpečnosť novej XC90…

Novinka je v množstve pohľadov sedanom z aktuálneho modelu XC90, ponúkne takmer na vlas rovnaké motorizácie, podobný moderný dizajn, ktorý sa má stať poznávacím znamením značky, ale čo je podstatnejšie ponúkne aj rovnakú technologickú a najmä bezpečnostnú výbavu. Svojimi rozmermi bude Volvo S90 bojovať proti modelom ako BMW 5, alebo Mercedes-Benz triedy E.

ZDROJ | Volvo

Samozrejme bude S90 zameraná na bezpečnosť pasažierov, ale aj iných účastníkov cestnej premávky. Jednou z noviniek je vylepšená verzia systému Pilot Assist, ktorú je možné považovať za semiautonómne riadenie, ktoré sa prvý krát objavilo práve vo Volve XC90. Nejedná sa pritom o tak sofistikované riešenie ako v prípade autopilota Tesly, ale auto dokáže samo ovládať riadenie a udržať tak vozidlo vo svojom jazdnom pruhu.

ZDROJ | Volvo

Okrem toho Volvo vylepšilo aj svoj systém City Safety, ktorý bolo možné doposiaľ využívať iba v meste. Okrem chodcov totiž bude vedieť S90 rozonávať aj väčšie zvieratá, ako napríklad jelene, srnky, kone a následne upozorní vodiča, či v prípade ak pôjde do najhoršieho, umožní vozidlu aj zastaviť. Podobný ako v prípade väčšieho SUV bude aj multimediálny systém

ZDROJ | Volvo

Viac sa o novom Volve S90 dozvieme už počas výstavy Detroit Auto Show, ktorá sa v tomto známom meste automobilového priemyslu bude konať od 11. januára 2016 do 24. januára 2016.

Komentáre k článku