Volvo predstavilo plne elektrický autobus s kapacitou batérie 396 kWh

ZDROJ | Volvo Buses

Aktuálne prebiehajúcemu bruselskému veľtrhu Busworld sa nevyhla téme elektrifikácie. O novinkách poľského Solaris, sme vás už informovali. Veľkou novinkou je svetová premiéra kĺbového plne elektrického autobusu 7900 Electric Articulated, ktorý na prednej maske nesie logo automobilky Volvo.

Volvo Buses, dcérska spoločnosť automobilky Volvo, predstavila plne elektrický kĺbový autobus, ktorého kapacita je 150 cestujúcich a vďaka elektrifikácií ušetrí 80 % energie v porovnaní s dieslovým ekvivalentom. Volvo 7900 Electric Articulated je vďaka svojej konštrukcii a kapacite pasažierov vhodný na vysokofrekvenčné trasy s veľkým počtom cestujúcich.

ZDROJ | Volvo Buses

„7900 Electric Articulated je pre našich zákazníkov k dispozícií za fixné, vopred stanovené náklady na kilometer. Takýmto spôsobom im chceme pomôcť vstúpiť do elektrifikovanej doby. V cene, za ktorú sa autobus predáva, je zahrnutá údržba, opravy, údržba batérie a nevyhnutné školenie pre vodičov,“ povedal o novom modeli Håkan Agnevall z Volvo. Dodal, že spoločnosť Volvo Buses tiež ponúka celý projektový manažment v prípade o záujem nových autobusov. Spoločnosť vypracuje od simulácie trasy, cez analýzy, po inštaláciu nabíjacej infraštruktúry všetko.

ZDROJ | Volvo Buses

Model Volvo 7900 Electric Articulated je v ponuke v dĺžkach 18,0 a 18,7 metra. Počet batérií je variabilný tak, aby sa dosiahol požadovaný dojazd. Maximálny kapacita batérií je 396 kWh. Nabíjanie je možné na trase, systémom OppCharge, alebo v depe autobusov, systémom Combo2/CCS. Pohon zabezpečuje dvojica elektromotorov s dvojstupňovou prevodovkou. Maximálny výkon je 2 x 200 kW, maximálny krútiaci moment 31 kNm.

ZDROJ | Volvo Buses

Interiér autobusu je vybavený ergonomicky držadlami, podlahy sú prispôsobené čo najbezpečnejšiemu pohybu, sedadlá sú navrhnuté a vyvíjané priamo vo Volvo. Do autobusu sa vstupuje štyrmi dvojitými dverami. Vodičovi veľké čelné sklo umožňuje bezpečný výhľad na premávku, nízka hladine hluku má mať pozitívny vplyv na vyčerpanie vodiča a dynamická riadenie od Volvo uľahčuje vodičovi fyzickú námahu pri šoférovaní. Pomáhajú tiež bezpečnostné systémy, ktoré zabraňujú prekročeniu maximálnej povolenej rýchlo, detegujú chodcov a cyklistov a zabraňujú kolízii.

 

ZdrojVolvo Buses

Komentáre k článku