Volvo Autonomus Solutions je nový útvar Volva pre autonómnu nákladnú prepravu

ZDROJ | Volvo

Švédska automobilka reaguje na požiadavky v ťažkom priemysle novým obchodným útvarom zameraným čisto na autonómnu nákladnú prepravu.

Volvo Autonomus Solutions má za cieľ urýchliť vývoj, komercializáciu a predaj autonómnych dopravných riešení. Automobilka tak reaguje na rastúci dopyt v segmentoch ako sú ťažobný priemysel, preprava v prístavoch a logistických centrách.

ZDROJ | Volvo

Cieľom nového obchodného útvaru je poskytnúť dopravné riešenia, ktoré sú bezpečnejšie, účinnejšie a majú čo najnižší dopad na životné prostredie. Práve autonómne nákladné riešenia disponujúce sofistikovanými komunikačnými riešeniami sú vhodné na transport veľkoobjemového nákladu na opakujúcich sa vopred zadefinovaných trasách. V takýchto situáciách dokážu zvýšiť flexibilitu, presnosť dodávok a produktivitu.

„Reagujeme na nárast dopytu od zákazníkov. Volvo má širokú ponuku a bohaté skúsenosti v rôznych oblastiach, preto máme jedinečnú príležitosť ponúknuť žiadané riešenia, ktoré zodpovedajú konkrétnym potrebám. Je preto logický krok získať nové odborné znalosti a zdroje a posunúť autonómne riešenia na novú úroveň,“ vyjadril sa do tlačovej správy spoločnosti riaditeľ Volvo, Martin Lundstedt. Pripomenul tiež, že Volvo už ponúklo viacero autonómnych dopravných riešení.

Pozrite siElektrické Volvo XC40 Recharge prejde 400 km, na rok bude mať nabíjanie zadarmo

Medzi inými už existujúcimi projektmi má Volvo, napríklad, Electric Site Project, ktorý v lomoch automatizuje a elektrifikuje prepravu. Výsledkom tohto projektu je 40% zníženie nákladov na obsluhu a 98% zníženie produkcie oxidu uhličitého. V nórskej bani Brønnøy Kalk zasa Volvo implementovalo nákladné autonómne vozidlá Volvo FH, ktoré prepravujú vápenec na trase dlhej 5 kilometrov. Automobilka tiež upozorňuje na projekt Vera, autonómne nákladné vozidlo, ktoré bude operovať medzi logistickým centrom a prístavom vo švédskom Göteburgu.

Volvo Autonomus Solutions oficiálne vnikne 1. januára 2020, finančne bude spadať pod Volvo Truck. V súčasnosti spoločnosť hľadá riaditeľa novovznikajúceho útvaru.

ZdrojVolvo

Komentáre k článku