Volkswagen predstavil ľudovú univerzálnu nabíjačku pre elektromobily

ZDROJ | Volkswagen

Pohodlné a rýchle nabíjanie v domácom prostredí s 11 kW výkonom prináša koncern ako dôležitý doplnok k ID.3, nedávno predstavenému elektromobilu. ID. Charger bude na výber v troch verziách. Používateľov poteší prijateľná cena.

Volkswagen predstavil na autosalóne vo Frankfurte doplnkové zariadenie k ID.3 – ID. Charger ako „nástennú skrinku pre všetkých“. Táto elektrická „skrinka“ bude určená na nabíjanie všetkých elektromobilov, teda nielen tých od Volkswagenu.

Tri ponúkané verzie budú využívať trojfázový výkon 11 kW, pri jednosmernom prúde zvládnu až do 3,7 kW. Moderný dizajn sa dokonalo hodí k novému elektromobilu Volkswagen ID.3. Kompaktná a robustná nástenná skrinka obsahuje integrovanú ochranu proti úrazu aj poškodeniu vozidla/batérie a sľubuje jednoduchú, nákladovo efektívnu inštaláciu.

Pozrite siPlne elektrický VW ID.3 je na svete! Cena má ale od ľudovej ďaleko

Základný model ID. Charger ponúkne svojim majiteľom cenovo dostupné riešenie nabíjania. Vďaka jednoduchému ovládaniu, pevnému káblu (typ 2) a nabíjaciemu výkonu 11 kW bude nabíjanie aj v domácom prostredí pohodlné.

ZDROJ | Volkswagen

ID. Charger Connect je digitálna inteligentná nabíjačka. Vie sa pripojiť k domácej internetovej sieti a k smartfónu cez WLAN alebo LAN. Pripojenie LTE je k dispozícii za príplatok. Vďaka mobilnej komunikačnej technológii budú mať používatelia priebeh dobíjania pod kontrolou a možnosť využívať praktické funkcie. Správu aplikácií, vzdialenú údržbu, riadenie prístupu prostredníctvom nabíjacej karty a pravidelné aktualizácie softvéru.

Pozrite siSieť supernabíjačiek IONITY pokryje Európu. Slovensko nevynechá

ID. Charger Pro je špičkovým modelom v sérii. Okrem digitálnych funkcií a štandardného modulu LTE obsahuje integrovaný elektromer na presné vyúčtovanie za spotrebované kilowatthodiny. Poskytuje tak ešte väčšiu transparentnosť požiadaviek na energiu, napríklad umožňuje pohodlnú fakturáciu pre vodičov služobných vozidiel. Náklady na doživotný prenos dát cez LTE sú už zahrnuté v cene.

Nabíjačky sa začnú predávať v novembri. Za základný model zaplatí používateľ 399 eur. ID. Charger Connect bude stáť 599 eur, ID. Charger Pro výjde na 849 eur.

ZdrojVolkswagen

Komentáre k článku