vivo Z6 5G – ideálna vlajková loď v rámci vyššej strednej triedy?

ZDROJ | vivo

Čínska spoločnosť vivo predstavila nový smartfón vivo Z6 5G, ktorý napriek výzoru vlajkovej lode nedisponuje tým najlepším hardvérom na trhu. Nerobí však kompromisy na podstatných miestach, vďaka čomu je jeho silnou zbraňou nielen priaznivá cena.

Vivo Z6 5G by sa mohol stratiť v nekonečnom rade smartfónov s obrazovkou cez celú prednú stranu a dvojfarebným dizajnom zadného krytu. Netradičnou kombináciou výbavy zo strednej a vyššej triedy sa však z neho stáva pomerne zaujímavý smartfón. Primárne je však určený pre čínsky trh.

Spomínanou obrazovkou pokrývajúcou takmer celú prednú stranu je konkrétne 6,57“ displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 pixelov a pomerom strán 20:9. V pomere medzi obrazovkou a telu smartfónu sa spoločnosti podarilo dosiahnuť až 90,74 % pokrytie. Displej narúša iba drobný výrez s priemerom 3,85 milimetra, v ktorom je umiestnený fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx.

ZDROJ | vivo

Aj keď by sa to pri tomto minimalistickom dizajne doslova pýtalo, snímač odtlačkov tentokrát pod displejom umiestnený nie je. Nájdeme ho na zadnej strane, kde robí spoločnosť štyrom fotoaparátom. Hlavný snímač ponúka rozlíšenie 48 Mpx, dopĺňa ho už tradične ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 8 Mpx, 2 Mpx snímač na makro a 2 Mpx snímač hĺbky.

Pozrite sivivo APEX 2020 ukrýva fotoaparát pod displejom a zaobíde sa aj bez portov

Pod povrchom smartfónu pracuje čipset Qualcomm Snapdragon 765G, ktorého súčasťou je 6 až 8 GB RAM, ako aj 5G modem s podporou duálneho pripojenia. Vivo sa tiež chváli chladením hardvéru tekutinou na úrovni vodného chladenia v počítačoch. Či nejde iba o marketingové lákadlo ukážu až testy.

ZDROJ | vivo

Kľúčový hardvér uzatvára batéria s kapacitou 5 000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie výkonom 44 W. Na 100 % sa dokáže batéria nabiť zhruba za hodinu, na 70 % jej stačí iba 35 minút. Operačným systémom je samozrejme najnovší Android 10 s nadstavbou Funtouch OS 10.

ZDROJ | vivo

 

Vivo Z6 5G je na čínskom trhu v predaji od dnešného dňa vo farebných verziách Ice Age, Interstellar Silver a Aurora Black. V základnej verzii s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom stojí v prepočte zhruba 299 €. Verzia s 8 GB RAM stojí v prepočte zhruba 339 € a naj

Zdrojvivo

Komentáre k článku