vivo X50 Pro ponúkne stabilizáciu videa na úrovni akčných kamier

ZDROJ | vivo

Kúpa externého gimbalu bude zrejme pri smartfóne vivo X50 Pro viac-menej zbytočná. Nová vlajková loď totiž v sebe ukrýva pokročilú stabilizáciu obrazu, akú poznáme aj z akčných kamier. Na trh mieri aj vivo X50 a X50 Pro+.

Nový stabilizačný systém fotoaparátu predstavený začiatkom tohto roka pôvodne ešte ako súčasť konceptu vivo APEX 2020, sa o pár mesiacov neskôr dostáva do prvého reálneho zariadenia. Bude ním nový vivo X50 Pro, jeden z trojice nových smartfónov z dielne čínskej spoločnosti vivo.

ZDROJ | vivo

Vivo spojilo stabilizačný systém umožňujúci pohyb fotoaparátu na X a Y osi až do troch stupňov so 48-Mpx snímačom Sony IMX598. Až 3-násobne flexibilnejší pohyb fotoaparátu má zabezpečiť doteraz nevídanú stabilizáciu obrazu pri otrasoch a jemných pohyboch ruky. Optickú stabilizáciu samozrejme doplní aj elektronická stabilizácia tvorená softvérom.

ZDROJ | vivo

Vysoké rozlíšenie hlavného fotoaparátu doplní 8 Mpx snímač s periskopickým objektívom, vďaka ktorému môže nový vivo X50 Pro ponúknuť až 60-násobné hybridné priblíženie, z toho 5-násobné priblíženie pomocou optiky. Zostavu dopĺňa 13 Mpx senzor hĺbky a 8 Mpx snímač s ultraširokouhlým objektívom.

Pozrite siRealme X3 SuperZoom zaujme periskopickým fotoaparátom, ale aj cenou

Na prednú stranu sa do diery v 6,56“ AMOLED displeji zmestil 32 Mpx snímač. Displej ponúkne vysokú obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a rozlíšenie 2 376 x 1 080 pixelov. Vivo sa trochu nečakane pri tomto modeli rozhodlo využiť menej výkonný čipset Snapdragon 765G spárovaný s 8 GB RAM. Dôvodom bolo zrejme šetrenie nákladov, ktoré má na svedomí nová stabilizácia fotoaparátu. Kľúčovú výbavu uzatvára 4 315-mAh batéria s podporou 33W nabíjania.

Vlajkový čipset Snapdragon 865 ponúkne v podstate vyššie postavený model vivo X50 Pro+, ktorému však chýba nový systém stabilizácie. Okrem výkonnejšieho čipsetu to vynahradzuje aj displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a kvalitnejšia zostava fotoaparátov na zadnej strane, na čele ktorej stojí senzor Samsung ISOCELL GN1 s rozlíšením 50 Mpx.

ZDROJ | vivo

Hlavný fotoaparát doplní 32 Mpx snímač hĺbky pre tvorbu portrétových fotografií s bokeh efektom a dvojica 13 Mpx senzorov s periskopickým objektívom a ultraširokouhlým objektívom. Vyšší model ponúkne aj o niečo málo väčšiu batériu s kapacitou 4 350 mAh a maximálne až 44W nabíjaním FlashCharge.

Pozrite siRealme Buds Q ponúknu odolnosť voči vode, Buds Air Neo zas dizajn AirPodov

Na opačnom konci novej série nájdeme model vivo X50, ktorému pri hrúbke len 7,49 milimetra pripisuje vivo titul najtenšieho 5G smartfónu na trhu. To sa samozrejme prejavilo aj na výbave, ktorá pri väčšine špecifikácií vychádza z modelu vivo x50 Pro.

Fotoaparát na zadnej strane po zoštíhlení prišiel o novú optickú stabilizáciu a periskopický fotoaparát, ktorý v tomto prípade nahradzuje 5 Mpx snímač s makroobjektívom. Zoštíhlenie zasiahlo aj batériu, ktorej kapacita mierne klesla na úroveň 4 200 mAh, aj keď stále s podporou 33W nabíjania.

Zrejme najzaujímavejší model vivo X50 Pro je už na domácom čínskom trhu v predaji za cenu od 540 eur. Model X50 Pro+ údajne dorazí do predaja až v priebehu júla, pričom cenou bude začínať v prepočte až na 629 eurách. Základný model X50 je už taktiež v predaji v prepočte za 440 eur. Novej série vivo X50 by sme sa mali dočkať na európskom trhu, presný dátum vydania však zatiaľ nepoznáme.

Zdrojvivo

Komentáre k článku