vivo iQOO Neo 855 ponúkne hráčom Snapdragon 855 a 33W nabíjanie

ZDROJ | vivo

Čínska spoločnosť vivo osviežila svoj cenovo dostupný herný smartfón iQOO Neo, ktorý sa pod príznačným názvom iQOO Neo 855 dočkal nového čipsetu Snapdragon 855, ale rýchlejšieho nabíjania batérie.

Spoločnosti vivo sa darí udržiavať si zaujímavý pomer medzi výkonom a cenou, čo ocenia primárne hráči, pre ktorých je určená séria iQOO. Najnovším prírastkom do tejto série je model iQOO Neo 855, ktorý ponúkne čipset Qualcomm Snapdragon 855.

Hoci v ponuke spoločnosti Qualcomm nájdeme aj výkonnejší čipset – Snapdragon 855+, ten ponúka iba drahší model iQOO Pro. Neo sa naopak zameriava na nižšiu cenovú kategóriu. Novinka bude na čínskom trhu dostupná s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom v prepočte už od 255 eur.

ZDROJ | vivo

V prípade tejto verzie vo vnútri nájdeme pomalšiu pamäť typu UFS 2.1. Vyššie pamäťové verzie, ktoré sa môžu vyšplhať až na 8 GB RAM a 256 GB interné úložisko, ponúknu rýchlejšie úložisko typu UFS 3.0.

ZDROJ | vivo

Za pozornosť stojí aj vylepšené nabíjanie batérie, ktorého výkon stúpol z pôvodných 22,5 W na 33 W. Batéria s kapacitou 4 500 mAh sa vďaka tomuto nabíjaniu bude môcť nabiť až o 30 % rýchlejšie, ako pri pôvodnom modeli Neo.

ZDROJ | vivo

Smartfón okrem toho ponúkne priestranný Full HD+ Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,38“, v ktorom je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov. Displej obmedzuje iba drobný výrez v tvare kvapky, v ktorom nájdeme 12-Mpx selfie fotoaparát s clonou f/2.0 a technológiou dual-pixel.

Pozrite sivivo V17 Pro má duálny selfie fotoaparát vo výsuvnom mechanizme

Na opačnej strane je umiestnený trojitý fotoaparát tvorený 12-Mpx hlavným senzorom s technológiou dual-pixel, 8-Mpx ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.2 a 2-megapixelový hĺbkový snímač s clonou f/1.79.

ZDROJ | vivo

Vivo iQOO Neo 855 bude v predaji na čínskom trhu už od 1. novembra s cenou začínajúcou na spomínaných 255 eurách. Najvyšší variant s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom bude stáť v prepočte zhruba 340 eur. O dostupnosti na európskom trhu však zatiaľ spoločnosť neinformovala.

ZdrojBusiness Today

Komentáre k článku