vivo APEX 2020 ukrýva fotoaparát pod displejom a zaobíde sa aj bez portov

ZDROJ | vivo

Čínska spoločnosť vivo aj napriek zrušeniu mobilnej výstavy MWC 2020 v Barcelone predstavila nový koncept smartfónu s názvom APEX 2020. Je bez portov, bez tlačidiel a opticky aj bez selfie fotoaparátu. Na zadnej strane má navyše fotoaparát so stabilizáciou na úrovni akčných kamier.

Uletené koncepty nie sú spoločnosti vivo vôbec cudzie. Stačí si spomenúť na minuloročný koncept APEX 2019, ktorý sa už vtedy zaobišiel bez fyzických tlačidiel a dokonca aj bez selfie fotoaparátu na prednej strane. Nový koncept vivo APEX 2020 na tento trend nadväzuje a posúva latku na celkom novú úroveň.

Nový koncept opäť nemá fyzické tlačidlá, tie nahradzujú tlakové senzory umiestnené v ráme smartfónu. Nabíjací port by ste na ňom hľadali márne tiež, koncept totiž počíta iba s bezdrôtovým nabíjaním, ktoré spoločnosť nazýva Super FlashCharge 60W. Ako už napovedá jeho názov, pôjde o bezdrôtové nabíjanie s výkonom 60 W, ktoré dokáže nabiť batériu s kapacitou 2 000 mAh už za 20 minút.

ZDROJ | vivo

Na tele konceptu APEX 2020 sa taktiež nenachádzajú diery pre hlasné reproduktory. O zvuk sa postará tretia generácia technológie Screen SoundCasting, ktorá využíva na produkciu zvuku samotnú obrazovku smartfónu.

ZDROJ | vivo

Pod FullView obrazovkou s uhlopriečkou 6,45“ a rozlíšením 2 330 x 1 080 pixelov, ktorá zachádza až za hrany smartfónu, sa nachádza selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Vivo pri tomto fotoaparáte využíva spájanie štyroch pixelov do jedného, čo má pomôcť fotoaparátu dosahovať kvalitnejšie výsledky v zlých svetelných podmienkach.

ZDROJ | vivo

Na zadnej strane sa nachádza kruhový modul fotoaparátov, v ktorom hrá prím 48 Mpx senzor s optickou stabilizáciou obrazu na úrovni akčných kamier. Podľa slov spoločnosti má koncept ponúkať o 200 % vyššiu úroveň stabilizácie oproti štandardným stabilizačným systémom v iných smartfónoch. Aj v tomto prípade dochádza k spájaniu pixelov, tentokrát do finálneho rozlíšenia 12 Mpx.

ZDROJ | vivo

Sekundárny fotoaparát na zadnej strane ponúka rozlíšenie 16 Mpx a plní úlohu teleobjektívu. Pri optickom priblížení dokáže ísť z 5-násobného priblíženia na až 7,5-násobné priblíženie a to ešte predtým, ako sa do hry zapojí digitálny zoom.

Keďže ide o koncept, vivo APEX 2020 sa samozrejme neobjaví v tejto podobe v predaji. Ide však o dobrý náznak toho, čo by sme mohli čakať od smartfónov nielen značky vivo v tomto a nasledujúcom roku.

Zdrojvivo

Komentáre k článku