Vision Mercedes-Maybach 6 – superluxusný elektromobil budúcnosti

ZDROJ | Mercedes-Benz

Nielen Rolls-Royce predstavil svoj pohľad do luxusnej budúcnosti. Najnovšie svoje plány odhalil aj Mercedes s modelom Vision Mercedes-Maybach 6. Žiaľ, aj v tomto prípade ide iba o koncept, ktorý asi nikdy neuvidíme na cestách.

Pozrite siRolls-Royce VISION NEXT 100 – dokonalý luxus zo sci-fi filmu

Vision Mercedes-Maybach 6 13
ZDROJ | Mercedes-Benz

Vision Mercedes-Maybach 6 je už na prvý pohľad unikátne auto. Mercedes v ňom zhmotnil nielen absolútny luxus, ale aj budúcnosť automobilizmu – elektrinu. Novinku poháňa 750-koňový elektromotor s dojazdom okolo 320 km (EPA), resp. 500 km (NEDC).

Vision Mercedes-Maybach 6 15
ZDROJ | Mercedes-Benz

Nejde pritom o jeden elektromotor, ale o štvoricu synchrónnych elektrických motorov na každom z kolies. 80 kWh je ale pre takéto monštrum s rozmermi 5,7 x 2,1 x 1,328 m pomerne smiešna hodnota, no pripomínam, že ide iba o koncept. Z 0 na 100 km/h má ale vystreliť pod 4 sekundy.

Vision Mercedes-Maybach 6 11
ZDROJ | Mercedes-Benz

Obrovská predná časť s nízkou kopulovitou kabínou a zaoblenými tvarmi je sú jasným odkazom na staré modely značky. To podčiarkujú aj výklopné dvere typu gullwing zo slávneho modelu 300 SL.

Nemecký výrobca však tvrdí, že Vision Mercedes-Maybach 6 nie je retro modelom, ale kúskom, ktorý si berie z minulosti to najlepšie a pretvára to do moderného a luxusného kabátu.

Vision Mercedes-Maybach 6 6
ZDROJ | Mercedes-Benz

Napríklad aj také plné kolesá sú čímsi moderným, aerodynamickým. V prípade elektromobilu je ale otázna potreba masívneho predného grilu. Človek by očakával, že v ňom budú batérie alebo veľký batožinový priestor.

https://www.youtube.com/watch?v=qa3Fni2aE4s

V kabíne si nájdu miesto 4 pasažieri, Vision Mercedes-Maybach 6 je typu kupé 2+2. Hoci je pohľadom do budúcnosti, Mercedes-Benz nezrušil klasiku v podobe volantu. Maybach 6 by tak mal byť stále autom, ktoré bude niekto a nie niečo šoférovať.

Vision Mercedes-Maybach 6 14
ZDROJ | Mercedes-Benz

Autonómne riadenie bude zjavne len na vyžiadanie vodiča, ktorý má pred sebou dva masívne budíky a veľký displej v strede, ale aj priehľadný displej na takmer celom prednom skle pre jazdu v AR (rozšírená realita).

Všimnite si tiež interiér, v ktorom výrobca zladil staré s novým (sedačky), či priehľadný stredový tunel zladený s výplňami dverí. Chýbať by okrem kože nemalo ani drevo, ktoré sa tiahne od palubovky až cez dvere v jednej línii.

Vision Mercedes-Maybach 6 10
ZDROJ | Mercedes-Benz

Vision Mercedes-Maybach 6 je koncept. Koncept, ktorý snáď prepožičia mnohé budúcim modelom značky, no v takomto spracovaní ho žiaľ asi niky na ceste neuvidíme.

 

ZdrojMercedes-Benz

Komentáre k článku