Virtuálna realita od Oculusu bude chrániť pred nevhodným obsahom a obťažovaním

ZDROJ | iFixit

Firma Oculus vydala aktualizáciu, ktorá bude chrániť pred násilným, sexuálnym alebo iným nevhodným obsahom vo virtuálnej realite.

Medzi novú funkciu, ktorá bola pridaná aktualizáciou, patrí možnosť nahrať nevhodný obsah alebo správanie v akejkoľvek VR aplikácií alebo hre. Týka sa to sexuálneho, urážlivého a nemravného obsahu a tiež zobrazovania skutočného násilia alebo ilegálnej činnosti.

Do nevhodného obsahu spadajú aj nenávistné alebo rasistické vyjadrenia. Nahrávku môžete následne odoslať na posúdenie komunitnému tímu Oculus. Takýto dôkaz môže mať dĺžku maximálne 2,5 minúty. Okrem nahratia videa je možné napísať a odoslať aj textovú sťažnosť.

ZDROJ | Oculus

Pozrite siOculus spúšťa unikátnu funkciu virtuálnej obývačky Oculus TV

Nevýhodou môže byť, že Oculus nenahráva neustále podobne ako PlayStation 4, kde stačí, aby ste stlačili tlačidlo nahrávania a uloží sa vám automaticky posledných pár minút hrania, z ktorých môžete vystrihnúť konkrétnu časť, ktorú potrebujete.

Nová funkcia je k dispozícií pre VR zariadenia Oculus Go a Samsung Gear VR. Budúci mesiac bude tiež dostupná pre Oculus Rift.

Medzi nové funkcie tiež patrí možnosť prehrávať obraz z VR na smartfón alebo tablet. Táto funkcia slúži na to, aby vaše hranie mohli sledovať aj ostatní na svojich telefónoch. Oculus tiež pridáva živé streamovanie basketbalu NBA na sociálnej aplikácii Venues. Ďalšou novinkou sú nové profily avatarov, ktorým pribudli Halloweenske kostýmy.

ZDROJ | Oculus

Pozrite siOculus Quest – konečne poriadna sloboda vo VR

Uvidíme, ako bude spomínané oznamovanie vyzerať v praxi. Ochrana proti nevhodnému obsahu nefunguje vždy najlepšie ani na najväčšej sociálnej sieti na svete Facebook, ktorá vlastní firmu Oculus. Na druhej strane, je určite správe, že firma prišla s takýmto krokom a ponúka ochranu používateľov pred nevhodným obsahom. Virtuálny svet, podobne ako ten skutočný potrebuje svoje pravidlá a obmedzenia.

ZdrojOculus

Komentáre k článku