Videli sme naživo vlajkovú loď spoločnosti Nikon, model D6

Deň po tom, čo Nikon oficiálne oznámil špecifikáciu a predaj Nikon D6, sme mali možnosť si prezrieť novú vlajkovú loď naživo. Pozrite si detaily tela novej super rýchlej profesionálnej zrkadlovky.

Včera sme vám predstavili najnovší prírastok do portfólia spoločnosti Nikon. To najdôležitejšie sme zhrnuli v článku Rýchlejší a detailnejší Nikon D6 ulahodí profesionálnym športovým fotografom. Dnes vám ponúkame prezrieť si Nikon D6 na autentických fotografiách.

Najväčším vylepšením novej vlajkovej lode fotografickej stajne Nikon je ostrenie, ktoré počíta 105 voliteľných krížových bodov. Počet v porovnaní s D5 klesol, no aj napriek tomu je pokrytie bodmi komplexnejšie. Ostriace body majú 1,6 vyššiu hustotu ako v prípade predošlého modelu a každý jeden bod je trojitý.

Vylepšené ostrenie ponúka 17 ostriacich skupín, ktoré boli vytvorené v spolupráci s profesionálnymi fotografmi podľa najčastejších scén pri fotografovaní športov. Nikon D6 ponúka možnosť predvoliť dva najpoužívanejšie, aby ste v ponuke dlho nehľadali. Scény sa dajú vypnúť a môžete ostriť podľa vlastných skúseností. Dôležitým vylepšením tiež je, že ostriace body si dokážu medzi sebou odovzdávať informácie, teda reagujú rýchlejšie.

Nikon D6 je jednou z prvých profesionálnych digitálnych zrkadloviek, ktorá ponúka detekciu oka, tváre a celej vrchnej časti tela. Túto funkciu poznáme z kompaktných fotoaparátov. AF tiež môžete detailne vylaďovať samostatne pre široké objektívy a samostatné pre teleobjektívy. Kompletné nastavenie fotoaparátu môžete uložiť na pamäťovú kartu, čo je výhodné ak používate zdieľaný fotoaparát. Ak si ho kolega prenastaví podľa svojich potrieb, stačí aby ste vložili kartu do D6 a vaše nastavenia sa automaticky načítajú.

 

Vrchná časť tela D6 môže pôsobiť akoby v nej bol vstavaný blesk. Na tomto mieste je integrované GPS, novinkou je tiež vstavaný Wi-Fi modul a Bluetooth. Výrobca stále ponúka pripojiť aj externý modul pre Wi-Fi. Ten je stále rýchlejší ako integrovaný a má dosah okolo 200 metrov. Vstavaný Wi-Fi údajne „dočiahne“ približne do 10 metrov. Prepracovaná uzávierka je tichšia, zrkadlo sa má hýbať o niečo rýchlejšie, čo takmer eliminovalo oneskorenie pri sériovom snímaní. Vďaka možnosti použiť karty XQD a CFexpress je D6 naozaj bleskurýchla.

Vzhľadom na pridané novinky, najmä Wi-Fi modul, výrobca musel prepracovať aj batériu. Tá by mala byť aktuálne najvýkonnejšou v kategórií. Zvládne okolo 3 580 snímkov na jedno nabitie, avšak pri tom najnáročnejšom používaní.

Nikon D6 bude na Slovensku dostupný od apríla 2020 za cenu 6 759,00 EUR.

Komentáre k článku