Videli sme najmodernejší sklad Alza

Alza v Senci otvorila svoj najmodernejší sklad. Tesla automobily tu síce ešte neskladuje, ale na ploche približne 23 000 m2 sa je na čo pozerať.

Koncom leta prišla do našej redakcie netradičná pozvánka s možnosťou nazrieť do zákulisia skladu Alza.sk v logistickom centre pri Senci. Českému internetovému predajcovi, ktorý je známy a obľúbený aj na Slovensku, a to nielen vďaka reklamám so zeleným mimozemšťanom, sa darí. Denne spracuje 30 až 40-tisíc objednávok v rámci celej svojej siete. Počas vianočného obdobia je to kľudne aj štvornásobok, čo je viac ako 100-tisíc objednávok denne.

Takéto množstvo sa už „na kolene“ vybaviť nedá, a tak Alza vynakladá nemalé prostriedky na budovanie skladových priestorov, ktoré patria k najmodernejším a najvybavenejším v Európe. Zaujímavé je, že logistiku skladu vrátane softvéru si Alza projektuje sama.

Pozrite siTeslu kúpite už aj na Slovensku, cez e-shop s elektronikou

Ten najnovší je v Senci a obsluhuje okrem Slovenska aj Moravu či Maďarsko. Je zabezpečený proti výpadkom elektriny trojicou výkonných dieselových agregátov, vďaka čomu môže fungovať nepretržite aj pri častých a dlhších výpadkoch elektriny. Pozrite si videoreportáž, kde nám Alza ukázala, ako to v seneckom sklade funguje.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVUF5QLetD4&t

 

Komentáre k článku