Microsoft a Bethesda ukázali na E3 viac ako 25 herných titulov

ZDROJ | Microsoft

Druhý deň výstavy E3 prináša ďalšie veľké oznámenia spolu s ukážkami gameplayu. Tentokrát sme mohli vidieť novinky, ktoré sa chystajú na konzolu Xbox.

Keďže Microsoft nedávno kúpil aj herné štúdio Bethesda, dočkali sme sa oznámení aj od tohto štúdia.

Starfield

Nové univerzum od Bethesdy, v ktorom sa ponoríte do sci-fi RPG sveta. Novinka bude dostupná od 11. novembra 2022 exkluzívne na Xbox Series X/S a PC.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Kultový FPS titul dostal ukážky hrateľnosti druhého pokračovania. Aj keď pôvodne mala dvojka vyjsť už tento rok, dočkáme sa jej až 28. apríla 2022 na PC a Xbox Series XS. Konkurenčná konzola od Sony by sa tiež mala dočkať vydania, no až po uplynutí časovej exkluzivity.

Back 4 Blood

Očakávaný kooperatívny zombie survival titul, ktorý duchovne nadväzuje na Left 4 Dead, ukázal nový gameplay a hlavne potvrdil nový dátum vydania, ktorý je 12. október 2021. Novinka tiež bude dostupná v rámci Game Passu.

Contraband

Krátkym teaserom sa nám predstavila aj nová exkluzivita od Avalanche Studios. Hra bude dostupná cez Game Pass a podľa traileru pôjde o akčný titul v otvorenom svete.

Sea of Thieves: Pirate’s Life

Už 22. júna sa fanúšikovia titulu Sea of Thieves dočkajú veľkej aktualizácie, ktorá pridá okrem nového príbehu, aj postavu piráta Jacka Sparrowa.

Battlefield 2042

Samozrejmosťou na E3 bola aj ukážka hrateľnosti nedávno oznámeného Battlefieldu, ktorý sa tentokrát presunie do budúcnosti. Novinka vyjde 22. októbra 2021.

Pozrite siČo ukázal Ubisoft na hernej výstave E3?

12 Minutes

Z artových hier sme sa dočkali ukážky zaujímavej adventúry 12 Minutes, v ktorej si hlavné postavy zahrali Willem Dafoe, Daisy Ridley či James McAvoy. Novinka vyjde 19. augusta 2021.

Psychonauts 2

Očakávané pokračovanie kultovej hry Psychonauts dostalo dátum vydania. Akčná hopsačka z útrob ľudskej hlavy bude dostupná 25. augusta 2021.

Fallout 76: Steel Reign

Od 7. júla bude pre fanúšikov postapokalyptickej hry Fallout dostupný nový datadisk, ktorý prinesie nové možnosti do tohto multiplayer titulu. Na rok 2020 bolo tiež ohlásené rozšírenie Expeditions The Pitt.

Party Animals

Z trochu iného súdka je novinka Party Animals, ktorá ako už názov naznačuje, bude určená primárne na párty. Multiplayerová uletená hra, kde prevezmete niektorú zo zvieracích postáv. Cieľom bude poraziť ostatných v bláznivých súbojoch. Party Animals sa chystá až na budúci kalendárny rok.

Hades

Jedna z najlepších hier minulého roku sa dočkala oznámenia pre Xbox. Hades príde na konzoly od Microsoftu už 13. augusta 2021.

Pozrite si19 najočakávanejších hier z E3 2019

Somerville

Hra, na ktorú sa čaká už viac ako tri roky, sa opäť ukázala v originálnom traileri. Pomalšia adventúra by mala vyjsť na budúci rok.

Halo Infinite

Ďalšia dlho očakávaná kultová záležitosť. Pokračovanie najslávnejšej Xbox hernej série príde už túto jeseň a okrem príbehového režimu, ponúkne aj bezplatný multiplayer.

Diablo II Ressurected

Stratégia Diablo II Ressurected, ktorá je prerábkou pôvodnej kultovej hry, dostala dátum vydania 23. septembra 2021 aj s krátkou ukážkou hrateľnosti.

A Plague Tale: Requiem

Pokračovanie oceňovanej hry A Plague Tale: Innocence vás zavedie k hrdinom Amicie a jej bratovi Hugovi v novom dobrodružstve zasadenom do epidémiou zasiahnutého sveta. Novinka bude dostupná v roku 2022.

Far Cry 6

Po včerajšom príbehovom traileri, sme sa dočkali konečne aj ukážky hrateľnosti nového Far Cry vrátane možností, ktoré hra ponúkne. Novinka bude dostupná od 7. októbra 2021.

Slime Rancher 2

Z menších titulov sme sa dočkali oznámenia príjemnej oddychovej hry Slime Rancher 2. Novinka vyjde na budúci rok.

Shredders

Športové hry mali na konferencii Microsoftu zastúpenie v podobe Shredders. Pre milovníkov snowboardu pôjde o povinnú jazdu. Dátum vydania bol naplánovaný na tohtoročný december.

Pozrite siSony State of Play – čo môžeme očakávať na PlayStation 5 a PlayStation 4?

Atomic Heart

Akcia z prvej osoby s parádnou grafikou a bláznivou hrateľnosťou ukázala nový gameplay trailer. Dátum oznámenia zatiaľ uverejnený nebol, no novinka by mala byť dostupná v Game Passe od prvého dňa.

REPLACED

Vizuálne pôsobivá hra v 2.5D svete ponúkne sci-fi akciu umiestnenú do alternatívnych 80. rokov, v ktorej sa dostanete do tela umelej inteligencie uväznenej v tele človeka. Novinka dorazí na budúci rok.

Grounded – The Shroom & Doom Update

Adventúra Grounded z hmyzieho sveta dostane aktualizáciu Shroom & Doom. Tá bude dostupná už od 30. júna a ponúkne nové možnosti v hre.

Eiyuden Chronicle: Rising a Hundred Heroes

Milovníci japonských RPG sa aj na Xbox konzoly dočkajú zaujímavého titulu od štúdia 505 Games. Rising vyjde na budúci rok a Hundred Heroes v roku 2023.

The Ascent

Na prezentácii sa ukázal aj titul The Ascent. Tento kooperatívny počin bude dostupný od 29. júla 2021 a bude ho možné si zahrať od prvého dňa cez Game Pass.

Age of Empires IV

Už 28. októbra sa dočkáme pokračovania najslávnejšej historickej real-time stratégie. Štvrtý diel Age of Empires sa tiež pochválil s gameplay ukážkou.

Outer worlds 2

Vtipný a úprimný trailer na pokračovanie výborného RPG titulu zasadeného do vesmírneho sveta. Detaily ani dátum vydania ako sa v traileri uvádza, nie sú zatiaľ známe.

Pozrite siPlayStation Plus v júni 2021 prinesie Star Wars Squadrons a dve ďalšie hry

Flight Simulator

Vynikajúci letecký simulátor od Microsoftu príde na Xbox Series XS už 27. júla. Na jeseň sa tiež fanúšikovia dočkajú Top Gun režimu pri príležitosti nového filmu.

Forza Horizon 5

Finále večera bolo jednoznačne ohlásenie novej Forzy Horizon. Už 9. novembra sa tak môžeme tešiť na fotorealistické závody, tentokrát zasadené do Mexika.

Redfall

Na záver ešte Microsoft ukázal novinku od štúdia Arkane. Pôjde o kooperatívny titul, v ktorom budete bojovať proti upírom. Novinka by mala doraziť na budúci rok.

Komentáre k článku