Valve Steam Deck – nový handheld, na ktorom si môžete zahrať hry zo Steamu

ZDROJ | Valve

Valve to opäť skúša na poli herných konzol, tentokrát s handheldom Steam Deck. Po dizajnovej stránke pripomína Nintendo Switch, no po stránke funkčnosti ponúkne vlastnosti porovnateľné s herným PC.

Handheld beží na operačnom systéme Valve SteamOS, no doplnený je o nové videoherné rozhranie pre jednoduchšiu navigáciu v menu. Okrem klasického ovládania, nechýbajú dotykové prvky vrátane displeju.

ZDROJ | Valve

Pozrite siEK vyšetruje ASUS, Philips a Valve za protikonkurenčné praktiky

Konzola ponúka 7″ 60 Hz LCD displej s rozlíšením 1280 x 800 pixelov. Vo vnútri nájdeme 4-jadrový procesor od AMD a 16 GB RAM. Výkon umožní hráčom užívať si kompletnú knižnicu zo Steamu. Výdrž batérie by mala byť približne 8 hodín.

Ďalšou výhodou je integrácia Bluetooth technológie, ktorá umožní pripojiť ďalšie príslušenstvo vrátane slúchadiel. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia k externému displeju pokiaľ si budete chcieť vychutnať herné tituly na veľkej obrazovke, prípadne s klávesnicou a myšou.

Pokiaľ vás Valve Steam Deck zaujal, handheld konzola bude dostupná v troch verziách – so 64 GB úložiskom za 419 €, s 256 GB úložiskom za 549 € a s 512 GB úložiskom za 679 €. Všetky tri modely ponúkajú aj port pre Micro SD karty, takže sa ich úložiská dajú rozšíriť. Dva drahšie modely ponúkajú rýchlejšie SSD disky. Najdrahší model ponúkne navyše aj antireflexné sklo a motív virtuálnej klávesnice. Ku každému modelu dostanete navyše cestovné puzdro.

ZDROJ | Valve

Pozrite siEurópska komisia napomenula Valve z neopodstatnenej geoblokácie hier na Steame

Ku konzole bude k dispozícii aj dokovacia stanica na podopretie Steam Deck a možnosti prepojenia s externými zariadeniami či s internetom. Tá sa začne predávať až neskôr.

Konzola by sa mala objaviť na trhoch ešte tento rok a to pravdepodobne bližšie k Vianociam pri základnom modeli a pri dvoch vylepšených modeloch je dátum uvedenia na trh uvedený až prvý štvrťrok 2022. V súčasnosti je možné si na konzolu vytvoriť rezerváciu.

ZdrojSteam

Komentáre k článku