V Salvádore sa budú kryptomeny ťažiť pomocou vulkánov

ZDROJ | Reuters

Salvádor nie je iba prvý štát, kde sa z Bitcoinu stala oficiálna mena, ale zároveň ide o krajinu, kde sa bude na ťaženie využívať sila miestnych sopiek.

Pred týždňom sme informovali, že Salvádor sa stal prvou krajinou na svete, kde sa z Bitcoinu stala oficiálna mena, ktorú povolil štát. Zaslúžil sa o to aj miestny prezident, Nayib Bukele, ktorý tak splnil svoj sľub urobiť z Bitcoinu legálne platidlo.

ZDROJ | Travis Wolfe / Shutterstock.com

Pozrite siSalvádor je prvou krajinou na svete, kde sa z Bitcoinu stala oficiálna mena

Bitcoin tak bude v Salvádore povýšený na rovnakú úroveň ako americký dolár a bude sa môcť využívať ako platidlo za služby a tovary.

Okrem toho, prezident láka potenciálnych záujemcov presťahovať sa do tejto karibskej krajiny. Na sociálnej sieti Twitter uverejnil status, v ktorom láka na skvelé počasie a ideálne pláže na surfovanie, no tiež na nezdaňovanie Bitcoinu a okamžitý trvalý pobyt pre podnikateľov s kryptomenami.

Okrem uzákonenia kryptomeny, chce prezident využiť aj ich potenciál a pomocou miestnych vulkánov ich chce ťažiť. Pri ťažení kryptomien je najväčší problém energetická záťaž celého procesu spojená tiež s environmentálnou záťažou. Samotná ťažba vyžaduje množstvo elektriny a zároveň je potrebné ďalšie množstvo energie na chladenie počítačov, ktoré sa na ťažbu využívajú.

Pozrite siSalvádor píše históriu Bitcoinu! Historický deň je tu

Preto na Twitteri uverejnil aj status o tom, ako chce využiť miestne vulkány na tvorbu geotermálnej energie, ktorá by tak umožnila ťažiť kryptomeny s nulovými emisiami. Zároveň zverejnil zábery z dronu, kde môžeme vidieť stavbu novej ťažobnej továrne na kryptomeny, ktorá bude túto čistú energiu využívať.

Začiatok používania Bitcoinu ako legálneho platidla začne až o tri mesiace. Naďalej ostáva otázne, čo tento krok urobí s cenami kryptomien a tiež ako to ovplyvní miestnu ekonomiku.

ZdrojDronedj,Nayib Bukele Twitter

Komentáre k článku