V Battlefield 2042 zažijete globálny kolaps a epický multiplayer pre 128 hráčov

ZDROJ | Electronic Arts

Electronic Arts a štúdio DICE predstavili očakávané pokračovanie akčnej série Battlefield. Príbeh hry sa tentokrát presunie do blízkej budúcnosti a do sveta rozvráteného globálnym otepľovaním, kolabujúcou ekonomikou a rozpadnutými spojenectvami.

Globálny kolaps

Prvotné úniky sa potvrdili a najnovší diel série Battlefield sa bude skutočne odohrávať v budúcnosti. Štúdio DICE ale zostalo nohami na zemi a namiesto úplného futurizmu sa rozhodlo prostredníctvom nového dielu Battlefield 2042 pozrieť na blízku budúcnosť, ktorá má svoje korene v súčasnej realite.

Pozadie príbehu nového dielu sa začalo písať už v roku 2031, kedy mal svet zasiahnuť ničivý hurikán Zeta, úplne prvý hurikán 6. stupňa, ktorý má zrejme stáť aj za celosvetovým nedostatkom potravín a paliva v nasledujúcom roku. Spomedzi svetových veľmocí tieto problémy neustálo Nemecko, spolu s ktorým sa v roku 2035 rozpadla aj Európska únia.

ZDROJ | Electronic Arts

Svet musí v nasledujúcich rokoch čeliť utečeneckej kríze, ako aj stúpajúcemu napätiu medzi Spojenými štátmi a Ruskom z dôvodu pokračujúceho nedostatku surovín. Čerešničkou na torte globálneho rozvratu je napokon celosvetový Blackout, ku ktorému došlo v roku 2040 z dôvodu kolízie vesmírneho odpadu.

Stratou až 70 % satelitov na obežnej dráhe Zeme svet prišiel o navigáciu, internet, predpoveď počasia, ale aj sledovacie systémy. Spojené štáty nemajú dohľad nad Ruskom a naopak, medzi večnými rivalmi stúpa napätie, až napokon v roku 2042 začína otvorená vojna. Tu sa začína príbeh Battlefield 2042.

Bez kampane, bez režimu battle royale

Hoci je príbeh nového dielu pomerne bohatý, Battlefield 2042 v skutočnosti nebude mať kampaň. Z pohľadu príbehu hry historické udalosti a ich dôsledky bude hráč prežívať prostredníctvom živých eventov očami tzv. Špecialistov – novej triedy vojakov, ktorí majú k dispozícii najnovšie bojové technológie.

V hre tak nebude chýbať v poslednej dobe obľúbený wingsuit, ako ani klasické vozidlá od štvorkoliek, cez tanky, helikoptéry a stíhačky, až po lode a vznášadlá. Pomerne veľa priestoru v prvom traileri dostala aj vesmírna raketa, ktorá však zrejme bude patriť iba medzi dynamické vizuálne prvky mapy a nie jej aktívne súčasti.

ZDROJ | Electronic Arts

Battlefield 2042 sa tiež zaobíde bez režimu battle royale, ktorý nahradí inými hernými režimami. Režim All-Out Warfare privíta na obrovských mapách až 128 hráčov, ktorí budú musieť zápasiť nielen s protivníkmi, ale aj s počasím. Už v prvom traileri možno vidieť obrovské tornádo, tešiť sa ale máme aj na piesočné búrky a ďalšie prírodné katastrofy. Do hry pribudne aj dynamickejší režim Hazard Zone založený na tímovej spolupráci a ďalšie režimy, ktoré spoznáme neskôr.

Nielen next-gen konzoly

Prvý trailer neukazuje priamo zábery z hry, vytvorený je však pomocou rovnakého herného enginu. Podľa prvých záberov je preto celkom prekvapivé, že Battlefield 2042 dorazí aj na dnes už starú generáciu herných konzol PlayStation 4 a Xbox One.

Okrem nich bude samozrejme nový diel dostupný aj na PC a konzolách PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na starej generácii konzol a na PC bude hra v predaji za 59,99 dolára, na nových o 10 dolárov drahšie. Do predaja sa dostane už 15. októbra 2021, pričom ďalších záberov sa máme dočkať už 13. júna.

ZdrojEA

Komentáre k článku