Už aj TCL má svoj prvý soundbar s Dolby Atmos! Ponúkne výkon 540 W

ZDROJ | TCL

Čínske TCL, ktoré vie prekvapiť svojimi produktami aj v top-end triede, predstavilo svoj najnovší soundbar RAY-DANZ TS9030. Pod zbytočne komplikovaným názvom sa ukrýva 3.1ch systém s podporou Dolby Atmos zvuku.

ZDROJ | TCL

Podľa výrobcu novinka v podobe cenovo dostupného soundbaru poskytuje celkovo širší, vyvážený a prirodzený zvukový priestor a uprednostňuje akustické prvky oproti digitálnemu riešeniu. Originálne konštrukčné riešenie spätného ohnutia bočných reproduktorov má smerovať zvuk na akustické odrážače, ktoré ohýbajú zvuk do presného uhlu na vytvorenie prirodzeného dozvuku.

ZDROJ | TCL

Práve z toho si odniesol názvov RAY-DANZ. Technológia má vytvárať prirodzený, ale zároveň pohlcujúci zvuk, a to rovno priestorový. Veľkým plusom má byť podpora virtuálneho priestorového zvuku Dolby Atmos, ktorý ponúka čoraz viac titulov, a to nie len v streamingových službách.

ZDROJ | TCL

Keďže ide o 3.1ch systém, reproduktory v soundbare nemieria na strop. O virtuálny zvuk sa stará spomínaná technológia RAY-DANZ. Samozrejmosťou je dvojica HDMI portov, jeden podporuje aj ARC, nechýba ani USB port pre prehrávanie hudobných súborov a update systému. Poteší prítomnosť Bluetooth, ale aj 3,5 mm audio port či optické pripojenie, sklamať môže absencia Wi-Fi.

ZDROJ | TCL

Okrem soundbaru je v balení aj bezdrôtový subwoofer. Zostava má spolu produkovať 540 W hudobný výkon. Soundbar má niečo vyše metra na šírku. Disponuje trojicou hlavných meničov a dvomi výškovými reproduktormi. Subwoofer má osadený 6,5″ menič s výkonom 300 W.

ZDROJ | TCL

Plusom pre mnohých bude určite i cena, ktorá je pre náš trh stanovená na 399 €. TCL dokazuje, že aj s prémiovejšími produktami vie byť veľmi konkurenčná.

ZDROJ | TCL

 

 

ZdrojTCL TS

Komentáre k článku