Už aj Samsung má prvý ohybný mobil, zatiaľ nepôjde do predaja

ZDROJ | Samsung

Po prakticky neznámom čínskom výrobcovi Royole a jeho FlexPai príde na trh aj ďalší ohybný smartfón. Tentokrát ale s logom renomovaného výrobcu, ktorému prvenstvo uniklo iba o niekoľko dní. Na Samsung Developer Conference výrobca predstavil očakávaný model s ohybným telom.

Pozrite siRoyole FlexPai – prvý ohybný smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Novinka od Samsungu nie je však reálna. Ide o koncept, ktorý ako prvý využíva tzv. Infinity Flex Display. Je to úplne nový typ displeja, ktorý je tvorený z flexibilných vrstiev.

ZDROJ | Samsung

Žiaľ, na rozdiel od Royole, Samsung o novom smartfóne nepovedal nič konkrétne. Z toho, čo výrobca ukázal je jasné iba to, že displej nie je zatiaľ osadený v žiadnom sériovom smartfóne. Justin Denison, SVP Mobile Product Marketing Samsunug ukázal iba akúsi krabičku s malým displejom vpredu a Intinity Flex Display vo vnútri. Ten má mať po rozložení 7,3″.

ZDROJ | Samsung

Keďže displej bude takmer štvorcový, na displeji sa nebudú appky zobrazovať len na celej ploche, ale aj vedľa seba pre plnohodnotnejší multitasking. Pre developerov ale Samsung pripravil kompletné podklady pre možný vývoj aplikácií pre nový typ displeja.

ZDROJ | Samsung

Aj tento smartfón raz bude pracovať na najnovšom Androide s novým One UI, ktorý Samsung taktiež predstavil počas úvodnej prednášky na SDC 2018. Rozhranie One UI má byť podstatne jednoduchšie, viaceré položky majú byť väčšie a zamerané na používateľa.

Skladací displej po novom bude podporovať aj samotný Google a jeho OS Android.

ZDROJ | Samsung

A teraz to začne… Vďaka Samsungu a LG, ktoré tiež pracuje na plne ohybnom displeji sa takéto typy displejov rozšíria a aj konkurenční výrobcovia začnú vyrábať plne ohybné smartfóny. Len nedávno som pritom písal, že výrez v displeji smartfónu nie je budúcnosť. Toto je budúcnosť, resp. rolovacie displeje.

ZDROJ | Samsung

ZdrojSamsung YouTube

Komentáre k článku