Už aj Philips má Mini LED televízory, pomôže im to k lepšej čiernej

ZDROJ | Philips

TP Vision pod značkou Philips predstavil najnovšie modely televízorov, medzi ktorými sa objavili aj dve nové série 9636 Premium MiniLED TV a 9506 Premium MiniLED TV. Obe budú dostupné s až 75″ uhlopriečkou, a hlavne, s Mini LED podsvietením. To má priniesť černejšiu čiernu a sýtejšie farby. Nechýbajú ani najmodernejšie technológie súčasných televízorov.

ZDROJ | Philips

O chod oboch noviniek sa stará najnovšia generácia procesora Philips P5, samozrejme, s prvkami umelej inteligencie. Tá sa, ako aj u konkurenčných televízoroch, stará o vylepšovanie obrazu. Softvér umelej inteligencie vytvára lepšiu rovnováhu medzi piatimi základnými piliermi kvality obrazu (zdroj, farba, kontrast, pohyb a ostrosť) dôkladnou analýzou všetkých elementov obsahu, snímky po snímke, s cieľom reprodukovať realistickejší a prirodzenejší obraz.

ZDROJ | Philips

Zlepšenie kvality obrazu má tiež priniesť nová kategória detekcie filmov a historicky prvá integrácia svetelného senzora priamo do funkcionality umelej inteligencie, čo má umožniť prinášať ešte lepšiu kvalitu obrazu naprieč všetkými svetelnými podmienkami.

Funkcia detekcie filmov tiež umožňuje 5. generácii P5 automaticky „označiť“ filmy a ponúknuť divákom možnosť prepínať medzi viacerými módmi – vrátane nového Home Cinema módu, Pure Cinema módu alebo FMM. Hráči videohier a športoví fanúšikovia si tiež môžu zvoliť možnosť Fast Motion Clarity, ktorá pomáha zbaviť sa rozmazania pohybu a to tak, že neustále vykresľuje obrazy na obrazovku čiaru po čiare, čo umožňuje plynulý prechod z jedného obrazu na druhý.

ZDROJ | Philips

Pozrite siMini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

Displej modelu 9636 Premium MiniLED TV môže mať uhlopriečku 65 alebo 75 palcov. Displej nie je pritom unikátny iba tým, že na podsvietenie využíva Mini LED technológiu, ale aj podporou množstva HDR štandardov, vrátane HLG, HDR10 a HDR10+, ale aj HDR10+ Adaptive, no nechýba ani Dolby Vision s režimom Dolby Bright.

Poteší určite aj prítomnosť HDMI 2.1 portov, vrátane e-ARC, ale aj VRR od 40 do 120 Hz. Nechýba ale ani podpora FreeSync Premium Pro a Auto Game režim s ALL.  Samozrejmosťou Philips televízora je aj Ambilight. V tomto prípade ide o 4-stranný Ambilight.

Pozrite siPhilips doplní Ambilight v TV žiarovkami Hue do celej obývačky!

ZDROJ | Philips

Lahôdkou pre uši bude zas soundbar od Bowers & Wilkins s podporou Dolby Atmos zvuku. Soundbar je typu 3.1.2ch, využíva reproduktory Dolby Atmos Elevation s technológiou výškových tweeterov. Soundbar obsahuje prírodné materiály s akusticky transparentnou tkaninou Kvadrat a mriežkou s mikrosieťkou. Samotný televízor zvláda aj štandard DTS Play-Fi.

ZDROJ | Philips

Soundbar slúži zároveň ako stojan, no môže byť taktiež uchytené na stene – s jednou spojovacou tyčou pri 65” modeli a dvomi spojovacími tyčami pri 75” modeli.

Operačným systémom je Android TV, samozrejmosťou je tak podpora Google Assistant či Amazon Alexa.

ZDROJ | Philips

Novinka sa dostane na trh v lete s cenou od 2 499 €. Komu by to bolo priveľa, môže siahnuť po nižšom modeli zo série Philips 9506 Premium MiniLED TV s cenou od 1 999 €. Rozdiel je pritom iba v tom, že nemá soundbar od Bowers & Wilkins. Namiesto neho má vlastný stereo systém typu 2.1ch. V zadnej stene je osadený aj subwoofer a 4 pasívne žiariče s celkovým výkonom 50 W.

ZDROJ | Philips

ZdrojPhilips TS

Komentáre k článku