USB 3.2 bude prenášať dáta do rýchlosti 20 Gbit/s

ZDROJ | Foxconn

Skupina USB 3.0 Promoter Group, ktorá stojí za vylepšovaním štandardu USB 3.0 zverejnila prvé informácie o pripravovanej špecifikácii USB 3.2. Tá ma dovoliť 2x rýchlejší prenos dát, ako súčasná špička, hoci na Thunderbolt 3 stále nemá. Ten dokáže prenášať dáta do rýchlosti 40 Gbit/s.

ZDROJ | Apple

USB 3.2 by malo byť oficiálne predstavené aj s podrobnými špecifikáciami počas kongresu USB Developer Days 2017 na jeseň tohto roku. Aktuálne je vo fáze kontroly finálneho draftu. Následne by sme sa mali postupne stretávať s produktami už so špecifikáciou USB 3.2.

Pozitívne je, že  prípade USB Type-C portu bude možné využívať vyššie rýchlosti. USB-C kábel je totiž konštruovaný tak, aby zvládal viac linkové prenosy. 20 Gbit/s je pritom ale len teoretická rýchlosť, reálne má ale USB 3.2 byť schopné prenášať dáta vyššou rýchlosťou ako 2 GB/s, čo je viac ako 10 Gbit/s.

ZDROJ | Griffin

To však veľmi nesedí s rastom rýchlosti už známych špecifikácií – USB 3.0 zvláda 5 Gbit/s, USB 3.1 10 Gbit/s. Logickým krokom by mala byť dvojnásobná rýchlosť oproti USB 3.1.

V súčasnosti USB 3.1 podporuje prenos do 10 Gbit/s cez jednu linku. Viac linkový prenos cez USB 3.2 by mohol využiť dve takéto linky, čím by dosiahol 20 Gbit/s. Žiaľ, to však neznamená, že sa zrýchli prenos dát medzi staršími zariadeniami. Zariadenia na extrémne vysoké prenosové rýchlosti musia podporovať novú špecifikáciu USB 3.2 na oboch stranách.

ZDROJ | SanDisk

ZdrojBusiness Wire

Komentáre k článku