Urbet ego prekvapí dizajnom, dojazdom i cenou

ZDROJ | Urbet

Španielsky start-up predstavil plne elektrický skúter, aký svet ešte nevidel. Model ego je ako z post apokalyptického sci-fi filmu, v ktorom milujú steampunk a svoj dopravný prostriedok si vyrobili zo zvyškov. Kto má ale rád nezvyčajné predmety, tento skúter bude milovať.

ZDROJ | Urbet

Pri prvom pohľade na novinku prekvapí absolútne nezvyčajná konštrukcia, pri ktorej takmer neviete, kde je predná časť. O tej jasne informuje až volant a predné svetlo. Skúter z dielne španielskeho start-upu prekvapuje však aj tým čo má pod kapotou.

ZDROJ | Urbet

Napriek tomu, že skúter má rozmery 1 820 x 670 x 985 mm, jeho hmotnosť 72 kg napovedá o mnohom. Pod kapotou je iba 3 kW elektromotor, ktorý energiou dopuje 72V 42 Ah batéria. Tá skútru dodáva dostatok energie na 120 km jazdy. Maximálna rýchlosť 90 km/h na jazdu po meste i mimo neho plne postačuje. Batéria sa nabíja z klasickej zásuvky, no trvá jej to až 7 hodín (podľa katalógu sú to ale 4 hodiny). Určite by však mnohí ocenili formu rýchlonabíjania.

Čerešničkou je umelo vytváraný zvuk motocyklu pri pridávaní „plynu“ na riadidlách. Okrem efektu to má pomáhať aj pre chodcov, ktorí by inak skúter nemuseli počuť. Zvuk emituje reproduktor na ľavej a pravej strane. Na pravej je aj zapaľovanie.

ZDROJ | Urbet

Posledným prekvapením skútra je cena. Španielsky start-up si novinku cení na necelých 2 500 €. Pri detailnejšom pohľade na skúter je ale jasné, že cena je primeraná, resp. ešte aj vyššia, akú by si skúter zaslúžil. Jednotlivé časti skútru patri k tým jednoduchším, ešte aj otáčkomer je analógový.

ZdrojUrbet

Komentáre k článku