„Unikla databáza začipovaných Slovákov“, ktorá baví internet

ZDROJ | micro-chip.site

Zdieľajte, kým nezmažú. Takto začína množstvo „zaručených“ informácií, ktoré šíria fanúšikovia konšpiračných teórií a fake news. Ako reakcia na tieto teórie vznikla recesistická stránka so začipovanými Slovákmi.

Najprv schéma nanočipu z vakcíny Pfizer, teraz databáza začipovaných Slovákov. Aj rok 2021 bude plný falošných správ, ktoré majú za cieľ ovplyvniť alebo pobaviť svojou nezmyselnosťou.

ZDROJ | micro-chip.site

Pozrite siVideli ste už schému nanočipu z vakcíny Pfizer?

O stránke micro-chip.site informovala Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR a  technologický portál živé.sk. Našťastie pred vstupom na stránku nájdete informáciu o tom, že webová stránka slúži ako recesia a že pri vakcinácii a testovaní nedochádza k čipovaniu ľudí. Táto informácia pribudla na stránku až po upozornení zo strany Polície Slovenskej republiky.

Na graficky pekne spracovanej stránke si môžete zadať svoje meno a následne vám stránka ukáže vaše číslo čipu. To môžete zadať do vyhľadávača čipov a ukáže sa vám vaše meno. Stránka pomocou kódu premení znaky vo vašom mene na číselný údaj.

Pokiaľ zadáte niektoré mená politikov ako Zuzana Čaputová alebo známych osôb ako napríklad George Soros, stránka vám vypíše, že údaje o tejto osobe podliehajú utajeniu.

ZDROJ | micro-chip.site

Z databázy začipovaných Slovákov môžete svoje meno aj odstrániť a následne už sa nebudete môcť v databáze nájsť. Aj takýmto spôsobom sa dá upozorňovať na neustále rozširujúci sa problém konšpirácií a falošných správ. Téma súvisí s problematikou hybridných hrozieb, ktoré sa aj takouto formou šíria internetom.

Problémom je, že stránke môžu uveriť konšpirátori, ktorí ju môžu šíriť ďalej medzi svojimi internetovými komunitami. Príčiny šírenia takýchto správ sú rôzne. Od nekvalitného vzdelávania cez absenciu kritického myslenia až po zneužívanie tém extrémistami, ktoré využívajú médiá a internet na šírenie klamstiev a presadzovanie politických cieľov.

ZdrojPolícia SR Facebook,Živé.sk

Komentáre k článku