Ultramoderný Hyundai Bayon zaujme nielen výrazným dizajnom

ZDROJ | Hyundai

Hyundai pred pár minútami prestavil nový model kompaktného cossoveru. Svoje meno dostal na počesť hlavného mesta vo francúzskom Baskicku, Bayonne. Čím chce zaujať čoraz náročnejších a rozmaznanejších motoristov?

ZDROJ | Hyundai

Bayon sa zaraďuje ako najmenší člen rodiny SUV Hyundai. Napriek tomu ponúka najnovšie technológie, praktický interiér s množstvom bezpečnostných prvkov a pokročilú konektivitu.

ZDROJ | Hyundai

Vozidlo bude mať vraj výbornú spotrebu vďaka motorom Kappa. Top ponuku predstavuje 1,0 litrový motor T-GDi so 48 V mild-hybrid technológiou a s výkonom 88 kW (120 k), resp. 74 kW (100 k). Na výber bude so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (6iMT), alebo so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou (7DCT).

1,0 T-GDi motor je dostupný aj bez mild hybridnej technológie. V ponuke nájdete tiež 1,2 l motor MPI s výkonom 62 kW (84 k) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

ZDROJ | Hyundai

V interiéri na vodiča a jeho pasažierov čaká zrejme najlepšia digitálna prístrojová doska v tejto triede a pokročilý infotainment. Na výber je 10,25″ Audio Video Navigation displej, alebo 8″ obrazovka Display Audio, ktorá si rozumie s Apple CarPlay a Android Auto. Zvuk zabezpečuje sústava Bose Premium Sound System. USB-A porty sú vo vozidle tri, dva vpredu a jeden vzadu. Vpredu nájdete priestor na bezdrôtové nabíjanie smartfónu.

Pozrite siBrúsili ste si zuby na nový Hyundai Tucson? Tento je najvýkonnejší

Hyundai Bayon ponúka najnovšiu verziu Hyundai Bluelink, čo pre posádku vozidla predstavuje Online navigáciu, nové Užívateľské profily so zabudovaným kalendárom, ktorý si môžu jednotliví používatelia synchronizovať so svojim Apple alebo Google kalendárom.

ZDROJ | Hyundai

Bluelink umožňuje diaľkovú kontrolu polohy vozidla, jeho odomknutie / zamknutie, overiť stav nádrže, alebo servisný interval. Nechýba hlasové ovládanie, funkcia Nájdi moje auto, alebo notifikácia spustenia alarmu.

ZDROJ | Hyundai

Bayon využíva niekoľko prvkov pre čiastočne autonómnu jazdu. Nachádza sa tu systémy na sledovanie jazdného pruhu a autonómneho núdzového brzdenia (FCA). Ten najprv spustí výstrahu, ak to nepomôže, sám aktivuje brzdy. FCA vie detekovať vozidlá, cyklistov a chodcov, dokonca pri odbočovaní vľavo aj protiidúce vozidlá.

ZDROJ | Hyundai

Inteligentný tempomat čerpá údaje o maximálnej rýchlosti z navigačného systému. Nájdete tu systém na sledovanie únavy vodiča, ktorý analyzuje jazdu a spolupracuje s Výstrahou na odídenie vozidla vpredu ako ja Upozornenie na prítomnosť pasažierov na zadných sedadlách. Vďaka nemu nezabudnú roztržití vodiči na svoje deti, či domáce zvieratá.

ZDROJ | Hyundai

Bayon je prvým SUV od Hyundai s automatickým medziplynom – prvkom, ktorý doteraz býval k dispozícii len pre výkonné verzie.

Bayon si môžete vybrať nielen s 15″ oceľovými diskami, ale aj so 16″ a 17″ zliatinovými doskami, ku ktorým môžete doladiť spolu 9 farieb karosérie, vrátane zelenej Mangrove Green (na obrázkoch).

ZDROJ | Hyundai

Mimochodom, Hyundai za posledný rok predstavil sedem nových modelov, ak rátame nové generácie a facelifty. Bayon sa môže stať novým bestsellerom, zvlášť, ak bude dobre nastavená cena. Novinka sa má začať predávať na Slovensku v júni 2021, ceny ešte zverejnené neboli.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku