Uber bude používať autonómne autá aj od Mercedesu

ZDROJ | Mercedes-Benz

Uber, dobre známy už aj v našich končinách, oficiálne potvrdil uzavretie partnerstva so spoločnosťou Daimler, ktorej vozidlá Mercedes-Benz bude využívať na testovanie autonómnej dopravy. Po Forde a Volve je tak Mercedes ďalšou automobilkou, ktorá sa pripojí k flotile autonómnych „taxíkov“.

uber-daimler
ZDROJ | Uber

Pozrite siVolvo a Uber sa spojili, budú robiť autonómne autá už teraz!

Hoci Daimler nevstupuje do aliancie Uberu a Volva, bude pre Uber dodávať automobily vybavené autonómynmi systémami. Tie teda nebudú vybavené systémami od Uberu. Budú iba využívať sieť Uberu a jeho platformu pre autonómnu jazdu. Kedy však prídu prvé vozidlá nie je známe. Spoločnosti sa vyjadrili, že to bude v najbližších rokoch.

Pozrite siUber chce do 10 rokov lietajúce taxíky

Vision Mercedes-Maybach 6 3
ZDROJ | Mercedes-Benz

Cieľom oboch spoločností je vývoj plne autonómnych vozidiel, ktoré budú bezpečnejšie nielen pre posádku, ale aj svoje okolie. Cieľom Uberu nie je vyvíjať vlastné vozidlá, na to by podľa vlastných slov nemal. Radšej bude spolupracovať s najlepšími výrobcami automobilov na vývoji autonómnych vozidiel.

Mercedes Benz E trieda 2017 2
ZDROJ | Mercedes-Benz

Zároveň Uber ušetrí milióny, keďže nebude potrebovať vodičov, ktorí budú s automobilmi jazdiť. To je však hudba ešte ďalekej budúcnosti.

A to aj preto, pretože doposiaľ neexistujú zákony, ktoré by riešili plne autonómnu jazdu na vlastnom vozidle, nie to ešte vo vozidlách slúžiacich ako taxi.

Uber a Daimler sa pritom „poznajú“ dlhšie. V júni minulého roka Dr. Dieter Zetsche, CEO Daimler a Travis Kalanick, CEO Uber spolu debatovali o budúcnosti dopravy.

https://www.youtube.com/watch?v=vhL-iTx87SQ

ZdrojUber

Komentáre k článku