Trusted Contacts: v prípade núdze vás nájdu vďaka GPS

ZDROJ | GoogleTrusted Contacts

Notice: Undefined index: source_name in /home/clients/tech-01/techbox.sk/sub/test/wp-content/themes/techbox/inc/extras.php on line 306

Nová aplikácia Trusted Contacts s takmer viac než pol miliónom stiahnutí sa javí ako skutočne užitočná aplikácia v prípade núdze.

Po prihlásení sa na svoj Gmail účet prostredníctvom aplikácie vás systém vyzve na pridanie kontaktov, ktorým plne dôverujete. Stačí si vybrať zo zobrazeného zoznamu alebo zadať prvé písmená hľadanej osoby. Potom už iba počkať na potvrdenie zo strany zvolených priateľov či členov rodiny.

Trusted Contacts

Trusted Contacts

Dizajn aplikácie je skutočne minimalistický. Dôležité tlačidlá sú zvýraznené a rozbaľovacia ponuka obsahuje len to najnutnejšie. Chýba však česká či slovenská lokalizácia, ktorá by jednoznačne uľahčila používanie aplikácie používateľom bez znalosti angličtiny.

V prípade núdze stačí kliknúť na oranžové tlačidlo špendlíka na pravej strane a vybrať kontakty, s ktorými chcete zdielať svoju polohu. K dispozícii je tiež možnosť informovania všetkých vo vašom zozname.

Pozrite siPoznáš to?: aplikácia ktorá vám zaručene prevetrá slovnú zásobu

Trusted Contacts

Trusted Contacts

Aplikácia nevyžaduje zapnuté GPS, ale pre väčšiu presnosť sa odporúča zvážiť aktivovanie aj v napriek väčšej spotrebe batérie.

Kontakty vo vašom zozname vás môžu prostredníctvom aplikácie požiadať o sprístupnenie vašej polohy, no keď tak do 5 minút neurobíte, systém to vyhodnotí ako prípad núdze a začne vašu polohu zdieľať s daným kontaktom automaticky.

Pozrite siFlip Browser: jednoduchý webový prehliadač

trusted-contacts-29 trusted-contacts-28

Trusted Contacts si plní svoj účel skutočne dobre. Doplnil by som však prístup k aplikácii aj bez internetového pripojenia a možnosť zdieľania polohy prostredníctvom pravidelných SMS. V niektorých situáciach, aj keď máte signál, internetové pripojenie môže byť slabé a práca s aplikáciou tak bude výrazne sťažená.

ZDROJ | GoogleTrusted Contacts

Trusted Contacts79%

Veľkosť:
24 MB
Platforma:
Android 4.4 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Trusted Contacts nebude vašou obľúbenou, no možno jej raz budete vďačný spolu s vašimi priateľmi.

Komentáre k článku