TP-Link má svoj prvý hráčsky trojpásmový Wi-Fi router

ZDROJ | TP-Link

TP-Link predstavil svoj prvý herný Wi-Fi router Archer C5400X. Podľa výrobcu je navrhnutý tak, aby držal krok s výkonom, aký špičkové herné zostavy vyžadujú.

ZDROJ | TP-Link

TP-Link Archer C5400X je vybavený štvorjadrovým procesorom s 64-bitovou architektúrou a taktom 1,8 GHz, troma koprocesormi a 1 GB pamäťou RAM.

Router Archer C5400X automaticky deteguje dátovú prevádzku a podľa toho upravuje parametre siete. Keď neprebieha žiadny virtuálny súboj, zaisťuje rýchly prenos dát, v prípade herného sveta zaisťuje nízku latenciu.

Vďaka kombinácii troch pásiem, ktorú router Archer C5400X dokáže zvládnuť – 2,4 GHz (1000 Mbit/s) a dve rôzne pásma 5 GHz (2167 Mbit/s + 2167 Mbit/s) je prenos dát extrémne rýchly – 5 334 Mbit/s. Už len mať dostatočne rýchlu otpiku.

Zároveň je jedno pásmo možné vyhradiť iba pre hry, ostatné dve Wi-Fi pásma sa zas postarajú o ostatných v domácnosti. Alebo je možné aktivovať funkciu Smart Connect, vďaka ktorej router priradí každému zariadeniu čo najlepšie Wi-Fi pásmo.

ZDROJ | TP-Link

Archer C5400X využíva technológie MU-MIMO a Airtime Fairness s cieľom vyvážiť nároky jednotlivých zariadení na rýchlosť a presnosť. Zároveň vďaka funkcii RangeBoost je možné hrať vraj aj z pivnice, garáže, alebo dvora. Archer automaticky zosilní pripojenie.

Router má k dispozícii 8 gigabitových portov, no ak sa pre dva LAN porty použije funkcia Link Aggregation, zdvojnásobí sa rýchlosť pripojenia z 1 Gbit/s na 2 Gbit/s. Okrem toho je možné skombinovať WAN a LAN port za účelom pripojenia modemov s technológiou DOCSIS 3.1, a získať tak najrýchlejšie možné pripojenie k internetu.

Router Archer C5400X je chránený vďaka balíku bezpečnostných funkcií TP-Link HomeCare. Dáta dokáže zabezpečiť aj bez ohľadu na to, kde sa používateľ nachádza, pomocou integrovanej virtuálnej súkromnej siete (VPN) a softvéru OpenVPN, ktorý vytvorí súkromnú sieť s PPTP. Súčasne je vybavený funkciou VPN Acceleration, aby celá takto zabezpečená prevádzka prebiehala až 5x rýchlejšie.

Novinka by mala byť v predaji ešte tento mesiac s cenou okolo 400 €.

ZDROJ | TP-Link

ZdrojTP-Link

Komentáre k článku