Toyota predstavila novú ponuku ekologických vozidiel

ZDROJ | Toyota

Toyota bola vždy známa svojimi ekologickými cieľmi. Dokazuje to aj popularita hybridného modelu Prius. Najnovšie táto automobilka predstavila nový lineup ekologických vozidiel.

Napriek tomu, že v poslednej dobe sú oznamované iba elektromobily, niektoré značky oznamujú aj hybridy. Jednou takou je aj Toyota, ktorá sa môže pochváliť novými hybridnými modelmi.

Na autosalóne Los Angeles Auto Show automobilka predstavila dva nové modely – Prius AWD-e pre rok 2019 a Corolla Hybrid pre rok 2020. Toyota Prius sa dočká aj niekoľkých dizajnových úprav, nových farebných spracovaní a dostane verziu Prius AWD-e, čo je v podstate verzia s pohonom na všetky štyri kolesá.

ZDROJ | Toyota

Pozrite siToyota stavia na vodík. Nielen v autách

Prius AWD-e využíva elektrický motor na nezávislé napájanie zadných kolies, čím poskytuje vozidlu lepšiu trakciu a stabilitu. Cena tohto modelu by mala byť oznámená v priebehu budúceho roku. V Európe by sa vynovený Prius mal objaviť v januári počas autosalónu v Bruseli.

Druhým modelom je Corolla Hybrid pre rok 2020. Tento model bude využívať technológiu Hybrid Synergy Drive známu z modelu Prius. Ide o kombináciu 1,8-litrového 4-valcového motora s dvomi elektromotormi, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Nechýba tiež EV mód, ktorý umožní čiastočne využívať iba elektromotor na pohon vozidla.

ZDROJ | Toyota

Pozrite siToyota ukázala nové technológie a hybridy na najbližší rok

Novinka bude dostupná s infotainment systémom Entune 3.0, ktorý obsahuje 8″ dotykový displej. Nechýba integrácia Apple CarPlay a Amazon Alexa.

Po stránke bezpečnostných technológií poteší Toyota Safety Sense 2.0 systém, ktorý disponuje adaptívnym tempomatom, upozornením pri vybočení z jazdného pruhu či núdzovým brzdením pri možnej nehode. Nechýba tiež senzor, ktorý dokáže čítať dopravné značky. Cena zatiaľ taktiež nie je známa.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku