Toto sú maličkosti, vďaka ktorým budete radi používať appku VÚB Mobil Banking

Zvykli sme si, že bankové aplikácie majú množstvo moderných funkcionalít, o ktorých sa nám kedysi ani len nesnívalo. Čo ešte môže banková appka ponúknuť? Ukážeme vám ďalšie vychytávky, ktoré pribudli v aplikácii VÚB Mobil Banking vďaka poslednej aktualizácii.

Vo VÚB banke vymýšľajú stále niečo nové. Už sme vám ukázali, ako VÚB banka vie presne kto jej volá, ak voláte na Kontaktné centrum. Taktiež sme vám ukázali, ako môžete nahrať do appky celú faktúru v PDF a jednoducho ju uhradíte, či ako skopírujete IBAN priamo z faktúry priamo do aplikácie. Vylepšení je však viac, pozrite.

Ak máte vo VÚB banke okrem osobného aj firemný účet, tak si ich už v aplikácii nepomýlite. Sú totiž farebne rozlíšené. Osobný účet zostal v zaužívanej oranžovej farbe, no ak pracujete s firemným účtom, ten je už v novej zelenej farbe. Takto jednoducho presne viete s akým účtom robíte, ale aj to, z akého účtu vykonávate platbu. Farebné rozlíšenie je totiž v aplikácii VÚB Mobil Banking viditeľné aj pri zadávaní platieb.

Aj pri prehľade vašich platobných kariet vidíte farebne rozlíšené súkromné a firemné platobné karty.

Pozrite siVÚB vás automaticky rozpozná, ak voláte Kontaktné centrum. Ako je to možné?

Ako jedna z mála bánk v Európe pritom VÚB banka zabezpečila aj pridanie všetkých platobných kariet do mobilnej aplikácie VÚB Mobil Banking, ktorá podporuje aj kompletný manažment mobilných platieb. S aplikáciou pritom zaplatíte na internete jednoduchšie, ako ostatní. K dispozícii máte tieto tri spôsoby platby:

1.    SMS + Heslo ku karte.
       (Heslo si dokonca môžete pozrieť alebo zmeniť v Internet Bankingu VÚB).

2.    PUSH správa a mPIN.
(Toto je mimoriadne rýchla možnosť, ak idete platiť, dostanete PUSH správu, kliknete na ňu, vyťukáte svoj mPIN a je to.)

3.    Autorizácia cez FaceID/TouchID.

Ako vidíte, poteší aj autorizácia kartových transakcií (3D Secure) pomocou TouchID/FaceID či odtlačkom prsta v Android zariadeniach. Maximálny limit na autorizáciu pomocu TouchID/Face ID je 200 eur na transakciu. Ak je platba vyššia, je potrebné ju autorizovať mPINom. Samozrejme okrem toho, že si autorizáciu povolíte v samotnej aplikácii, je potrebné mať túto funkciu zapnutú aj vo svojom mobilnom telefóne.

Pozrite siVieme ako pohodlnejšie platiť cez appku VÚB Mobil Banking

Praktickou funkciou je aj možnosť nastavení push notifikácií o transakciách. Priamo v menu si nastavíte, aké upozornenia chcete k jednotlivým účtom a platobným kartám dostávať. Dokonca už nemusíte chodiť do banky ani v prípade ak chcete požiadať o refinančnú pôžičku či keď potrebujete nahrať dokumentáciu pre posúdenie žiadosti o bezúčelovú VÚB pôžičku s jedným žiadateľom.

Pozrite siToto je 5 funkcií, ktoré radi používame v bankovej appke

Máte aplikáciu VÚB Mobil Banking? Vyskúšajte si jej nové funkcie. Sú naozaj smart a hlavne, majú praktické využitie v reálnom živote.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom VÚB banka.

Komentáre k článku