Toman – Česko-slovenská dráma v mobilnej aplikácii

ZDROJ | Art4 s.r.o.

Už o pár dní do našich kín dorazí nová historická dráma Toman, ktorá je založená na pravdivom príbehu Zdeňka Tomana, šéfa zahraničnej rozviedky. Do filmového príbehu sa však môžete vžiť už dnes a to skrz mobilnú aplikáciu.

Aplikácia Toman ponúka šesť minihier, v ktorých budete postupne odhaľovať časti príbehu a jednotlivé hlavné postavy. Každá minihra je založená na nejakej dobovej špionážnej technike, ktorá vás prenesie do 50. rokov, kedy sa komunisti dostali politickým pučom k moci. Po výhre aspoň jednej miniry sa navyše môžete zapojiť do súťaže o vecné ceny a možnosť stretnutia s tvorcami na slávnostnej premiére.

V minihre Trezor budete musieť odomykať trezory, v ktorých by mali byť ukryté tajné dokumenty. Na správny kód od trezoru však budete musieť prísť otáčaním zámku a počúvaním, v ktorej polohe zámok „cvakne“. V hre Odpočúvanie treba klasickým rotačným telefónom vytáčať čísla, na ktorých musíte zistiť adresu konšpiračného bytu.

O niečo jednoduchšia je hra Morzeovka, v ktorej je potrebné rozširovať a falšovať správy, ktoré môžu zmeniť dejiny Československa. Nemusíte mať obavy, pre hru nie je potrebná znalosť morzeovky, naopak sa niektoré písmená vďaka hre naučíte. Posledná hra Drátofón vám umožní odpočúvať cudzie rozhovory, tentokrát s účelom zistenia termínu opozičných stretnutí.

Vyhrávaním jednotlivých minihier odomykáte aj krátke upútavky a tie spolu s celou atmosférou v aplikácii motivujú k návšteve kina. Mladší ľudia si navyše vďaka tejto aplikácii môžu okúsiť, ako bolo v tejto dobe bežne porušované súkromie ľudí, aký politický boj v krajine prebiehal a v neposlednom rade aj to, akú techniku mali vtedy ľudia k dispozícii.

Toman

Veľkosť:
79.7 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Toman je sprievodná aplikácia k rovnomernému filmu, v ktorej môžete okúsiť atmosféru 50. rokov a príbeh Zdeňka Tomana, šéfa zahraničnej rozviedky.

Komentáre k článku