Tom Clancy’s XDefiant bude konkurovať Call of Duty s F2P modelom

ZDROJ | Ubisoft

Ubisoft predstavil nový prírastok do akčnej série Tom Clancy’s. Nový diel sa odkloní od príbehu, taktiky a stealth žánru a hráčom ponúkne bezplatný multiplayer osadený v blízkej budúcnosti na štýl nových dielov série Call of Duty.

Ubisoft bude mať na konte už 15 plnohodnotných titulov so slávnym americkým autorom v ich názve, v prípade titulu XDefiant sa však odklonil od jeho knižnej tvorby doteraz najvýraznejšie. V hre sa stretnú postavy z doterajších dielov v úplne novom šate, prostredí a hernom štýle.

Tom Clancy’s XDefiant bude bezplatná online hra pre viacerých hráčov osadená v blízkej budúcnosti, v ktorej sa na mapách stretne celkovo 12 hráčov rozdelených do dvoch tímov. Hráči sa budú môcť vžiť do role jednej zo štyroch tried, resp. frakcií, ktoré budú mať vlastné zbrane, taktiky a vylepšenia.

Ubisoft nový diel popisuje ako stretnutie „rýchleho boja s ohňom s punk-rockovým mosh pitom“. Na prvý pohľad ide o jasnú konkurenciu pre sériu Call of Duty a dôvod je prostý. Vývoj hry má v roli výkonného producenta na starosti Mark Rubin, ktorý sa v rovnakej pozícii v štúdiu Infinity Ward podpísal aj pod niekoľko dielov Call of Duty vrátane pôvodného dielu Modern Warfare.

Pozrite siMario Golf: Super Rush je zábavný arkádový golf so známymi postavičkami

Hráči sa tak môžu tešiť na plne upraviteľnú výbavu vojakov vrátane výberu primárnej a sekundárnej zbrane, ich doplnkov, výbušnín, gadgetov a vylepšení pre postavy. V ponuke režimov nebude chýbať ani Domination a Escort misie na rôznych mapách, ktorých zoznam plánuje Ubisoft postupne rozširovať.

Tom Clancy’s XDefiant si budete môcť vyskúšať v beta verzii už 5. augusta. Stačí, ak sa zaregistrujete do beta testovania a vyberiete si jednu z platforiem. Hra bude dostupná na PC, konzolách PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a v streamovacích službách Stadia a Amazon Luna.

ZdrojUbisoft

Komentáre k článku