Tipy na darčeky pre nadšencov bezpečnostných technológií

ZDROJ | Unsplash

Vianoce sú pred dverami a nakupovanie darčekov v plnom prúde. Ak máte v rodine milovníkov technologických vychytávok alebo neviete, čo kúpiť vašim rodičom, ponúkame vám tipy na netradičné a zároveň praktické darčeky.

ZDROJ | SHERLOCK

Sejf na laptop

Ďalšiu úroveň bezpečia prinesú do domácnosti sejfy. Certified Safe Laptop YLM/200/EG1 je ideálny na bezpečné uloženie 15-palcových notebookov, zmestia sa doň však aj pracovné kufríky či zakladače (rozmery: výška 20 cm – šírka 48 cm – hĺbka 35 cm). Uložiť v ňom môžete aj menší obnos peňazí, drobnú elektroniku a dôležité dokumenty. Vnútro je potiahnuté plsťou. Povrch uložených predmetov je tak chránený pred poškrabaním. Výhodou je aj vnútorné osvetlenie, ktoré sa rozsvieti pri otvorení sejfu. Celý sejf je zhotovený z ocele a blokovací systém navyše chránia pancierové dosky. Váži 14 kíl a ukotviť ho môžete do zeme alebo do steny.

ZDROJ | SHERLOCK

Digitálne „kukátko“

High – tech vychytávkou je aj digitálny priezorník. Ak nahradíte tradičné „kukátko“ digitálnym, bude priestor pred vašimi dverami monitorovať aktívne, vyhotoví fotografie alebo videozáznam a uloží ich do pamäte. Najnovšie modely sú doplnené o pohybový senzor a infračervené videnie, ktoré umožňuje zaznamenanie pohybu osôb aj v noci. Priestorom pred svojimi dverami tak môžete mať neustále pod online kontrolou. Spoločnosť SHERLOCK® je súčasťou skupiny ASSA ABLOY, globálneho lídra v oblasti bezpečnostných riešení otvárania dverí. To jej umožňuje ponúkať svojim klientom množstvo technologických doplnkov na zabezpečenie domácností.

Zámok ako z budúcnosti

Moderným nástupcom klasických kľúčov je inteligentný zámok FAB Enter. Majiteľ ho odomyká PIN kódom, odtlačkom prsta, diaľkovým ovládačom, čipom alebo telefónom. FAB Enter umožňuje na diaľku skontrolovať, či sú dvere zamknuté alebo ich otvoriť – napríklad upratovačke, opatrovateľke detí, opravárom či kuriérovi. Stačí, ak im SMSkou pošle PIN kód, ktorý im umožní jednorazový vstup a majiteľovi ušetrí čas.

ZDROJ | SHERLOCK

Všetky spomínané produkty nájdete v predajni slovenského výrobcu bezpečnostných dverí SHERLOCK® v Bratislave (Tri veže, Bajkalská 9/B) alebo v sieti jej partnerských predajní na celom Slovensku. Najbližšiu k vám nájdete tu. Celé portfólio bezpečnostných doplnkov nájdete na www.sherlock.sk.

Komentáre k článku