Tesla zatvorila svoju prvú Supercharger stanicu, kvôli bezpečnosti

ZDROJ | Tesla

Ak ste plánovali navštíviť centrálu spoločnosti SpaceX a dizajnové štúdio automobilky Tesla, nepočítajte s tým, že si v ich blízkosti nabijete svoj elektromobil. Historicky prvú verejnú nabíjaciu stanicu Supercharger lokalizovanú pri nich totiž Tesla bez väčšej rozlúčky práve zatvorila.

Obyvatelia Los Angeles a fanúšikovia spoločností SpaceX a Tesla, si mohli už od septembra 2012 v kalifornskom meste Hawthorne popri návšteve budov raketovej spoločnosti a dizajnového štúdia automobilky nabiť svoje elektromobily na neďalekej rýchlej nabíjačke Supercharger, ktorá bola vôbec historicky prvou verejnou nabíjačkou tohto druhu.

ZDROJ | Mapy Google

Keď zhruba pred siedmimi mesiacmi táto nabíjacia stanica zmizla z oficiálnej navigácie elektromobilov Tesla, fanúšikovia a miestni obyvatelia tomu nevenovali príliš pozornosť. Nabíjačky boli ďalej v prevádzke, Tesla sa ale očividne snažila zredukovať počet jej zákazníkov.

Pozrite siTesla Full Self-Driving už aj ako predplatné, majitelia starších verzií zúria

Minulý týždeň sa už ale na nabíjacích stojanoch objavilo upozornenie, že stanica bude dnes, 19. júla 2021 oficiálne zatvorená. Návštevníci môžu svoje elektromobily nabiť oproti pri potravinách Target, alebo pri neďalekom hoteli Marriot.

Podľa reakcií v diskusnom vlákne na sociálnej sieti Reddit mala byť hlavným dôvodom pre zatvorenie tejto stanice bezpečnosť. Stanica sa totiž nachádza v tesnej blízkosti spomínaných kľúčových budov spoločností SpaceX a Tesla, v ktorých aj podľa svedectva diskutérov bolo možné vidieť rozpracované diely rakiet a samotných elektromobilov.

Pozrite siJún v kozmonautike: Venuša v plánoch, Mars v realite

O zatvorenie nabíjacej stanice mal opakovane žiadať samotného Elona Muska zamestnanec dizajnového štúdia automobilky. Musk v tejto súvislosti naznačil, že je zatvorením Supercharger stanice „trošku sklamaný, ale rozumie tomu“.

Nateraz sa zdá, že nabíjacia stanica nebude úplne zrušená, ani premiestnená. Dostupná ale bude iba pre zamestnancov Muskových spoločností, ktorí sa zrejme budú môcť čoskoro tešiť zo zvýšenia jej výkonu z 250 na 300 kW.

ZdrojReddit,Electrek

Komentáre k článku