Tesla Model 3 po roku používania

YouTube kanál Tesla Canuck, ktorého tvorca je hrdým majiteľom automobilu Tesla Model 3, rekapituluje svoje skúsenosti po ročnom používaní tohto elektromobilu.

Keďže v redakcii nám šéf stále Teslu nekúpil, musíme vychádzať zo skúseností ostatných používateľov. YouTube kanál Tesla Canuck má viac ako sto videí, ktoré sa venujú, ako už názov napovedá, používateľskému zážitku a skúsenostiam zo šoférovania a používania Tesly.

ZDROJ | tesla.com

Pozrite siHuman Horizons HiPhi 1 – čínska Tesla Model X?

Autor videa začína s celkovou kvalitou, ktorú po roku používania vyzdvihuje. Hovorí, že sa nemôže na nič sťažovať a auto je po stránke kvality perfektné. Počas prvých 12 mesiacov používania ale musel dvakrát volať aj do servisu. Prvý problém bol, že sa zlomil ovládací prvok motoru, tzv. frunk actuator. Ide vraj o bežný problém vozidla.

Servisní technici Tesla vraj prišli domov a bezplatne súčiastku vymenili, takže okrem času majiteľ auta o nič neprišiel. Počas opravy prvého problému technici opravili rovno aj druhý problém, ktorým bolo, že sa priehradka pasažiera zvykla počas jazdy otvárať. Druhý telefonát do servisu súvisel s drobným kusom kovu, ktorý sa odlepil z miesta, kde sa Tesla nabíja.

Kus kovu slúžil na magnetické otváranie portu na nabíjačku. Opäť prišiel servisný technik a problém rýchlo vyriešil pomocou silnejšieho lepidla. Iné problémy majiteľ Tesly počas roku používania nezaznamenal. Z nedostatkov sa majiteľ sťažuje na hluk v kabíne, ktorý mu trochu prekáža.

ZDROJ | Tesla

Po stránke výdrže batérie, po 12 mesiacoch používania ukazuje dojazd pri 100-percentnom nabití 494 kilometrov. Pôvodný dojazd bol 523 kilometrov. Autor videa však tvrdí, že dojazd je variabilný a dá sa iba odhadnúť, keďže na reálny dojazd vplýva štýl jazdenia a tiež zapnutá klimatizácia. Počet prejdených kilometrov je v dobe natáčania videa 24 000.

Ďalšou zaujímavou témou, ktorú vo videu zmieňuje, je jazdenie v zime. Keďže autor videa je z Kanady, zimu si auto skutočne užilo. Počas dlhšej cesty do práce, kedy musel ísť okolo 100 kilometrov pri teplote -27 stupňov Celzia, ostal dojazd 60 %. Auto vraj pohodlne zvládlo aj spiatočnú cestu.

ZDROJ | Tesla

Pozrite siTesla nahnevá starých zákazníkov, novým dá opäť nabíjanie zadarmo

Najlepšou časťou videa je, keď autor hovorí o cenách za údržbu. Za rok používania nemusel platiť za nič – nemusel riešiť brzdy či iné bežné servisné poplatky. Čo sa týka operačných nákladov, majiteľ nabíja vozidlo vždy doma cez noc. Cena na jedno nabitie je približne 4 doláre, čo je približne 3,6 €.

Celkovo je majiteľ veľmi spokojný aj po stránke používateľského zážitku. Jazda v Tesle je perfektná a technológie sú na vysokej úrovni. Pocit, že okrem vás sleduje cestu aj samotné auto je na nezaplatenie.

ZdrojTesla Canuck

Komentáre k článku